3. "Червените" се разходиха за 2:1 срещу немски аматьори

"Червените" се разходиха за 2:1 срещу немски аматьори

Радуканов заложи на резервите в последната контрола от лагера в Холандия, Жуниор Мораеш с дебютен гол за ЦСКА

Отборът на ЦСКА победи с 2:1 шестодивизионния немски тим Зонсбек в последната си контрола от подготвителния лагер в Холандия.

Станислав Костов откри резултата в 14-ата минута, а Жуниор Мораеш удвои преднината две минути преди почивката, отбелязвайки първото си попадение с червената фланелка. В ответната атака немците намалиха резултата чрез Браник.

Както наставникът на "червените" Милен Радуканов бе заявил вчера, проверката със Зонсбек бе възможност за по-младите футболисти и тези, които не получават достатъчно шансове за изява, да запишат игрови минути.

Началото на мача не предложи нищо интересно на 15-ината привърженици на „червените”, дошли да подкрепят своите любимци в град Зонсбек, който се намира на холандско-германската граница.

Все пак в 14-ата минута след хубав самостоятелен пробив отдясно в наказателното поле Станислав Костов се разписа, макар и след лек рикошет в тялото на бранител на немците.

След попадението „червените” заиграха доста разконцентрирано и позволиха на съперника си да създаде няколко положения.

В 43-ата минута бразилецът Жуниор Мораеш изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от границата наказателното поле и отбеляза дебютния си гол за „армейците”. В ответната атака обаче немците намалиха резултата чрез Браник, който се разписа с удар по земя извън наказателното поле.

На почивката Милен Радуканов направи само една смяна, като на мястото на Павел Виданов, който не се отличи с много добри изяви през първата част, пусна в игра Саша Живец.

През вторите 45 минути „армейците” вдигнаха значително оборотите и имаха сериозно преимущество във владението на топката. Въпреки многото положения, които създаде обаче, отборът на ЦСКА така и не успя да отбележи повече попадения.

Пропуски за „червените” направиха Карачанаков, Четин Садула и Жуниор Мораеш, който на два пъти бе останал сам срещу немския страж, но не успя да го преодолее.

Авторът на първото попадение за „армейците” Станислав Костов пък дори нацели гредата в 60-ата минута след хубав пас на Карачанаков, а няколко минути преди края също бе останал очи в очи с противниковия вратар, но отново пропусна.

По този начин момчетата на Милен Радуканов завършиха втория етап от подготвителния си лагер в Холандия с победа. "Червените" се връщат в България във вторник.

ЦСКА: Чавдаров, Виданов (Живец 46'), Кабрера, П. Стоянов, Адемар, Садула, Костадинов, Якимов, Костов, Карачанаков, Мораеш

Вижте как се разви двубоя по минути:

90' Край на мача!

60' Греда! Авторът на първото попадение за ЦСКА Станислав Костов получи хубав пас от Антон Карачанаков, след което стреля от десетина метра, но разтресе гредата.

46' Начало на втората част. Милен Радуканов е направил една смяна на почивката. На мястото на Павел Виданов в игра се появява Саша Живец.

45' Край на първото полувреме

44' Гол за Зонсбек! Немците намаляват резултата с попадение на Браник, който матира Чавдаров с удар по земя извън наказателното поле.

43' 2:0 за ЦСКА! Жуниор Мораеш е точен от пряк свободен удар, бележейки първото си попадение с червената фланелка!

14' ГОЛ! ЦСКА открива резултата с попадение на Станислав Костов, който се разписа след хубав самостоятелен пробив!

1' Начало на мача. Срещата се играе на изкуствена трева

Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.