3. Червени картони и разправии помрачиха победа на ЦСКА в Турция

Червени картони и разправии помрачиха победа на ЦСКА в Турция

„Армейците” спечелиха с 2:1 срещу румънския Васлуй в последната си контрола на турска земя

Отборът на ЦСКА постигна победа в последната си контролна среща на турска земя. „Червените” победиха с 2:1 румънския Васлуй, в чиито редици се състезават българите Живко Миланов и Станислав Генчев. Двубоят обаче бе помрачен от 3 червени и 15 жълти картона, които изнервиха максимално обстановката на терена в турския курорт Белек. „Червените” откриха резултата в 60-ата минута с гол на Грегъри Нелсън. Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на ЦСКА, която бе и причината за разправиите. Наказателният удар без изпълняван цели три пъти преди Мишел Платини да отбележи и да направи резултата 2:0. Румънците стигнаха до почетно попадение в последната минута на двубоя, дело на Тенйаниера. Спас Делев и Александър Тонев не взеха участие в мача поради травми.

ЦСКА започна по-активно срещата и създаде повече опасности пред противниковата врата. Маркиньос на няколко пъти застраши Кучиак с шутове от далечна дистанция, а удар на Мишел Платини с глава се отби в напречната греда и излезе в аут. В последната минута на полувремето чудесна комбинация между Платини, Янчев и Маркиньос завърши с удар на бразилеца, който затрудни максимално стража на Васлуй.
Второто полувреме бе по-наситено със събития, тъй като след почивката паднаха трите попадения, а също така бяха показани три червени картона. Първо в 50-ата минута Борис Галчев бе изгонен за втори жълт картон. Тъй като това е контролна среща, неговото място на терена зае Коста Янев.
В 60-ата минута след дълго разиграване на „червените”, кълбото попадна в Грегъри Неслън, който със силен шут от десетина метра откри резултата.
Десет минути по-късно бе отсъдена дузпа в полза на ЦСКА за нарушение срещу Мишел Платини. Наказателният удар бе пребиван три пъти, което изневри максимално румънския щаб. След първия пропуск на Маркиньос от бялата точка, Живко Миланов нахлу в наказателното поле и съдията реши изпълнението да бъде повторено. Миланов получи жълт картон, а неговият съотборник Йеро Бело бе изгонен за оспорване на съдийското решение. Маркиньос пропусна и второто изпълнение на дузпата, след което отново последваха разправии. Двамата наставници нахлуха на терена и за известно време не бе ясно дали срещата ще продължи. Междувременно вратарят на румънците Кучиак също бе изгонен. В крайна сметка Платини изпълни за трети път дузпата, въпреки че по правилник това трябваше да стори Маркиньос. Този път топката влезе в мрежата и резултатът стана 2:0 за ЦСКА.
В последната минута на срещата тимът на Васлуй успя да върне едно попадение. Голмайстор бе Тенйаниера, който матира влезлия като резерва Макенджиев от пряк свободен удар.
По този начин ЦСКА записа четвъртата си победа на турска земя и утре с полет от Истамбул се завръща в България. В събота „армейците” ще изиграят последната си контрола преди началото на пролетния дял на шампионата срещу Чавдар „Бяла Слатина”.