3. Бой на терена прекрати контролата на ЦСКА

Бой на терена прекрати контролата на ЦСКА

Играч на Краковия хвана за гушата Мартин Дечев и го свали на земята, след това се стигна до грозни сцени, а Радуканов извади отбора

Втората проверка на ЦСКА на холандска земя бе прекратена, след като в мача с Краковия се стигна до масови сблъсъци при резултат 2:1 и наставникът на „червените” Милен Радуканов изведе отбора в 82-ата минута.

Наставникът на „армейците” взе решението след масово меле, в което участваха играчите и щабовете на двата тима. До грозните сцени се стигна, след като играч на Краковия си позволи да хване за гушата Мартин Дечев и го повали на земята.

След това се стигна до спречквания и между други футболисти, а Радуканов прикани играчите си да напуснат терена, съобщи официалният сайт на „червените”.

Иначе днес ЦСКА разчиташе в атака на три нови попълнения - Янис Зику, Жуниор Мораеш и Саша Живец, а дебют с червената фланелка направи дошлият на проби парагваец Джони Кабрера.

В началните минути армейците имаха пълно преимущество на терена и контролираха играта. В 5-та минута Мораес изпълни силно по тревта пряк свободен удар, но не намери рамката на вратата.

Малко след това отново бразилецът опита технично да отбележи, но не сполучи.

В 14-та минута Янис Зику започна една атака от центъра на терена и с прекрасен пас в коридор намери Саша Живец. Словенецът хладнокръвно реализира и направи резултата 1:0 за ЦСКА.

В 25-та минута полският отбор имаше добър шанс да изравни, но Дужиц от около 8 метра прати топката високо над напречната греда на вратата. Четири минути по-късно Галчев стреля от пряк свободен удар, но право в ръцете на вратаря на Краковия.

След това последваха две добри намеси на Адемар в защита, който пресече опасни центрирания в наказателното поле. В 37-та минута Суворов опита да изненада Чавдаров с директен изстрел от фаул, но стражът внимаваше и спаси.

Две минути по-късно Зику отбеляза гол, но той бе отменен заради засада.

На полувремето в състава на ЦСКА бяха извършени няколко смени. Якимов, Карачанаков, Костов, Йовчев и Костадинов замениха Садула, Зику, Живец, Мораес и Галчев.

В 49-та минута Карачанаков стреля силно, но Качмарек изби. Три минути след това чудесна комбинация между Карачанаков и Костов завърши с технично отиграване на последния, но топката не попадна във вратата.

В 57-та минута имено Костов се възползва от грешка в полската отбрана и удвои преднината на ЦСКА с удар от дъгата. Няколко минути по-късно Косанович с глава върна едно попадение за Краковия.

В 69-та минута Станислав Костов направи великолепен самостоятелен пробив, който завърши с прецизен удар. Вратарят спаси със сетни усилия.

В 72-та минута Якимов бе съборен в наказателното поле на Краковия, но главният рефер остана безмълвен.

След това единоборствата ставаха все по-твърди, вследствие на което се стигна и до грозните сцени, а срещата бе прекратена.

ЦСКА - КРАКОВИЯ 2:1

1:0 Саша Живец 14
2:0 Станислав Костов 57
2:1 Костанович 65

Стартови състави:

ЦСКА: Чавдаров, Дечев, Виданов, Кабрера, Адемар, Галчев (46-Костадинов), П. Стоянов, Садула (46-Якимов), Зику (46-Костов), Живец (46-Карачанаков) , Мораеш (46-Йовчев);

Краковия: Качмарек, Струна, Житко, Новотчински, Суарт, Суворов, Радомски, Бартчак, Нтибазонкиза, Кенджира, Дужиц;
Митов: Надявам се да продължим положителния път

Стражът на България смята, че с всеки лагер отборът се подобрява

Илиан Илиев: Равенствата не ни радват, искаме победи

Националният селекционер говори преди гостуването на България в Северна Ирландия

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.