2. - "А" група
  3. Съдия отне точката за Монтана на стадион "Славия"

Съдия отне точката за Монтана на стадион "Славия"

"Белите" се поздравиха с успех от 2:1, рефер от столицата не вижда задържане на Чавдар Янков в пеналта

Славия победи Монтана с 2:1 в среща от 2-ия кръг на „А” група. Головете за „белите” вкараха Жуниньо и Сандански в началото на всяко едно от полувремената. Петър Петров намали за Монтана повече от половин час преди края, но грешка на съдията Георги Димитров преди почивката лиши гостите от точката.

Още в 4-ата минута Славия излезе напред в резултата. Жуниньо засече с глава центриране на Радослав Димитров отдясно и направи 1:0. Монтана бързо можеше да изравни. В 7-ата минута Воденичаров изскочи сам срещу Георги Петков, но вратарят успя да отбие. В 24-ата минута коварен удар на Йордан Тодоров се отклони от стената и топката кацна на напречната греда.

В 33-ата минута Славия пропусна да удвои резултата. Чавдар Янков изведе ювелирно Здравко Лазаров, който финтира вратаря, но в последния момент Яначков успя да отнеме кълбото от краката на Електричката.

Точно преди почивката съдията не даде чиста дузпа за Монтана. Чавдар Янков дръпна за фланелката Петър Петров, но само реферът Георги Димитров от столицата не видя нарушението.

7 минути след подновяването на играта Славия вкара втори гол. 2:0 направи Янко Сандански, който засече с глава центриране от корнер на далечната греда.

В 57-ата минута обаче Монтана намали изоставането си. Петър Петров бе оставен непокрит при бърза контраатака на гостите и със силен шут вътре в наказателното поле реализира.

До края резултатът остана непроменен, а затова спомогнаха неточният удар на Калоянов и спасеният удар на Лазаров.

Така Славия спечели първи три точки, след като в първия кръг претърпя тежка загуба от Ботев (Пловдив) с 0:3, докато Монтана претърпя второ поражение след загубата от Пирин (ГД) у дома.
Тунчев: Радва ме това, че държим ниво

"Днес изиграхме добър двубой до момента, в който ни налегна умората"

Керкез: Една грешка промени всичко

"Можехме да направим повече"

ЦСКА лети в петък за Варна

„Червените“ обявиха програмата до мача с Черно море

Арда пак би Ботев Пд и влезе в топ 6 (ВИДЕО)

Груба грешка на Там доведе до единствения гол и червен картон

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби