2. Втора лига
  3. Втора лига: Етър удари Славата и е на победа от елита, Монтана и Миньор с издънки

Дунав пък мечтае за нещо голямо след победа над Беласица

Етър Влико Търново постигна изключително важна победа в битката си за завръщане в елита на България. „Болярите“ надделяха с 2:1 над Струмска слава на стадион „Ивайло“ в среща от 30-ия кръг на Втора лига.

По този начин „виолетовите“ събраха 57 точки във временното класиране, на 10 пред четвъртия Спортист Своге, което означава, че при четири оставащи кръга отборът е на една победа от промоция. „Славата“ е на 15-а позиция, в зоната на изпадащите, с 32 точки.

Етър излезе напред в резултата в 16-ата минута, когато точен от дузпа бе Даниел Младенов. Мартин Тошев покачи аванса на домакините на 2:0 в 54-ата минута. Георги Станимиров върна едно попадение в 85-ата минута.

В останалите мачове Дунав Русе победи Беласица Петрич с 2:1 като гост. Миньор Перник и Литекс Ловеч не се победиха, завършвайки 1:1, а Монтана и Янтра Габрово завършиха при нулево равенство. Крумовград пък се наложи с 2:0 над Добруджа Добрич.