Спортист (Своге) с нова победа в контролите

След 2:0 над Рилски спортист (Самоков)

Играещият във втора лига отбор на ПФК Спортист Своге постигна нова победа в зимните контроли.

След като преди няколко дни разбиха втория състав на ЦСКА 1948 с 6:0, днес момчетата на треньора Георги Чиликов се наложиха с 2:0 над Рилски спортист (Самоков) като домакини.

Головете паднаха през второто полувреме. Най-напред юношата на Левски Тони Иванов изведе Радослав Живков сам срещу вратаря и той вкара за 1:0.

В 79 минута Тони Иванов направи много добър самостоятелен пробив, който сам завърши с голов удар за крайното 2:0.

Свогенци имаха още няколко възможности за гол и преди да удвоят преднината си, но пропуснаха от чисти позиции чрез Живков и Осман Дембеле.

Вчера пък от Своге обясниха, че десният бранител Мартин Сандов, който дойде от Монтана, вече е напуснал.

През есента 28-годишният футболист, който е юноша на Левски, записа 19 мача за свогенци.

Раздялата между двете страни е по взаимно съгласие, обясниха още от Спортист (Своге).