Спортист Своге надви Спартак Варна за първи успех (РЕЗУЛТАТИ)

Вижте как завършиха всички срещи от кръга

Спортист Своге взе първа победа за новия сезон във Втора лига, след като нанесе първа загуба на Спартак Варна в двубой от втория кръг, който завърши 2:0 за „шоколадите“.

Първото полувреме бе равностойно, като и двата отбора нямаха чисти голови положения. Гостите от Варна направиха повече слизания към вратата на Иван Гошев, но не успяха да го затруднят по никакъв начин.

Най-добрата ситуация за Спортист дойде в 35-ата минута, когато Мартин Кръстев стреля от движение, но не уцели добре топката и тя излезе в аут.

В началото на втората част и двамата треньори направиха промени. Йоан Маринов напусна и на негово място влезе Иван Аврамов за Спортист, за гостите в игра се появиха Даниел Начев и Виктор Митев.

След 2 минути игра Иван Аврамов, опита да финтира защитник на гостите и ба фаулиран. Това бе достатъчно на реферът да отсъди дузпа. Зад топката застана Владимир Семерджиев, който стреля безгрешно и резултатът стана 1:0.

В 68-ата минута Спортист вкара втори гол. Мартин Кръстев направи чудесен пробив по левия фланг, финтира футболист на гостите, влезе успоредно на аутлинията и сервира топката на крака на Иван Аврамов, който реализира – 2:0.

Минута по-късно гостите създадоха най-чистото си положение. Йвей Ромееш си намери пролука да стреля от десетина метра, но Иван Гошев спаси.

В 79-ата минута Спортист можеше да вкара и трети гол. Иван Аврамов стреля от границата на наказателното поле, топката мина на педя от страничния стълб.