Монтана изпусна Спортист на "Огоста"

Двата тима врътнаха реми 0:0

Монтана и Спортист Своге завършиха наравно 0:0 в мач от 20-ия кръг на Втора лига.

В 13-ата минута момчетата на Петър Колев имаха добър шанс за гол, но опита за пас в наказателното поле бе блокиран. Мартин Величков спаси шут на Уамри.

В 29-ата минута Симеон Чатов центрира отляво, а топката кацна на главата на Русинов. Ударът на нападателя обаче премина покрай страничния стълб. Малко преди почивката Русинов отново стреля опасно, но топката излезе в аут.

През втората част Мартин Величков направи няколко добри спасявания. В 76-ата минута Илия Русинов бе близо до гола. Той стреля след центриране от ъглов удар, но топката тупна  до страничния стълб.

Така Спортист в трети пореден мач не допуска гол във вратата си, като спечели 5 точки след старта на пролетните двубои.

След ремито „шоколадите“ са четвърти в класирането с актив от 33 точки, докато Монтана е на седмото място с 29.