2. Втора лига
  3. Марек победи Рилски спортист с 2:0

Марек победи Рилски спортист с 2:0

Отборът на Марек записа ценни три точки в борбата за оцеляване в Западната "Б" група. На своя стадион "Бончук" пред около 500 зрители дупничани се наложиха с 2:0 над Рилски спортист (Самоков) в мач от 20-ия кръг на шампионата. Домакините стигнаха до първия гол още в третата минута на мача. Тогава Емил Тодоров с хубаво центриране сложи топката на главата на Игор Таскович, който отблизо не сбърка за -1:0. В 19-ата минута на срещата гостите от отбора на Рилски спортист останаха и с човек по-малко на терена. Тогава за втори жълт и респективно червен картон бе изгонен кот’д ивоарецът Фиделе. Въпреки численото преимущество до края на полувремето домакините не стигнаха до голови положения, а точно обратното. Фрапантни пропуски за Рилски спортист направиха Гемеджиев и Гюлеметов.

Отборът на Марек записа ценни три точки в борбата за оцеляване в Западната "Б" група. На своя стадион "Бончук" пред около 500 зрители дупничани  се наложиха с 2:0 над Рилски спортист (Самоков) в мач от 20-ия кръг на шампионата. Домакините стигнаха до първия гол още в третата минута на мача. Тогава Емил Тодоров с хубаво центриране сложи топката на главата на Игор Таскович, който отблизо не сбърка за -1:0. В 19-ата минута на срещата гостите от отбора на Рилски спортист останаха и с човек по-малко на терена. Тогава за втори жълт и респективно червен картон бе изгонен кот’д ивоарецът Фиделе. Въпреки численото преимущество до края на полувремето домакините не стигнаха до голови положения, а точно обратното. Фрапантни пропуски за Рилски спортист направиха Гемеджиев и Гюлеметов.

Втората част на мача мина изцяло под диктовката на Марек. Първо в 52-ата минута Пламен Трифонов можеше да покачи на 2:0 но стража на гостите Михайлов с върха на пръстите изби в ъглов удар. Пет минути по-късно прострелян удар на Бойчев мина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата пазена от Михайлов. По- добрата игра домакините все пак бе увенча с втори гол,  стража на гостите изпадна в комична ситуация, след като в 72-ата минута от около 35 метра не успя да отрази удар на Трифонов и пусна топката в мрежата за - 2:0. До края на мача гостите можеха да стигнат до почетно попадение  но удар с глава отблизо на Митров бе отразен от вратаря на Марек-Василев. Така Марек постигна нова победа през пролетния дял на шампионата, този път побеждавайки с 2:0 отбора на Рилски спортист.

Веднага след мача президентът на отбора от Самоков Юри Галев го определи, като селски мач в който и двата отбора на терена не са показали нищо. Не пропусна да обвини реферите,като ги нарече циркаджии и каза, че Рилски спортист отдавна се е отказал да преследва място на баражите даващо право за промоция в "А" група. Треньорът на Марек Атанас Джамбазки пък каза, че е доволен от победата, но е на мнение, че с Анжело Кючуков отборът играе по-добре и се надява в най-скоро време капитана на отбора да се възстанови. Според него точките в днешния мач са ценни, но има още много срещи в които Марек трябва да побеждава за да се отдалечи от опасната зона.

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига