2. Втора лига
  3. Локо (Стара Загора) обърна Спартак с 2:1

Локо (Стара Загора) обърна Спартак с 2:1

Спартак изтърва Локо (Стара Загора), мачът на „Тодор Диев” от Източна "Б" група завърши 1:2. Пловдивчани дръпнаха с гол на Красен Трифонов, заралии изравниха след почивката чрез Хюсеин Хасанов.

Спартак изтърва Локо (Стара Загора), мачът на „Тодор Диев” от Източна "Б" група завърши 1:2. Пловдивчани дръпнаха с гол на Красен Трифонов, заралии изравниха след почивката чрез Хюсеин Хасанов. Победният гол за Локо вкара с глава резервата Стефан Велев в 90-ата минута. След гола Велев полудя и се метна на мрежата към главната трибуна като прани гащи. Голаджията размаха ръката си към публиката със сгънат лакът и неприличен жест.

Красен Трифонов заби с глава в горния ляв ъгъл на вратата в 16-ата минута. Халфът засече центриране отдясно на Данчо Христов за 1:0. Малко след това Красен Трифонов проби отляво и метна хубав пас в пеналта. Там обаче Георги Стоянов не успя да засече удобната топка.

В 39-ата минута заралии бяха близо до гола. Стоян Желев се завъртя в наказателното поле и би силно. За късмет на вратаря Стоян Здравков – Бащата топката профуча над напречната греда.

След грешка на вратаря Здравков Локо изравни в 72-ата минута. Бащата подцени ситуацията и пусна топката в краката на Хасанов, който я търколи в мрежата за 1:1. Преди това 100-процентови положения пропуснаха Площаков и Георги Стоянов. При 1:1 Данчо Христов пробва страхотна тупалка, но вратарят Господинов изби. В самия край резервата Велев бутна с глава за 1:2, след като вратарят Стоян Здравков увисна при центриране от тъча.

Спартак – Локо (СтЗ) 1:2
Голмайстори: 1:0 – Красен Трифонов 16, 1:1 – Хюсеин Хасанов 72, 1:2 – Стефан Велев 90.
Спартак: Ст. Здравков, Аргиров, Т. Симеонов – к, Слаев (50-Витанов), Ибраим, Коларов, Й. Христов, Мекиков, Трифонов (59-Коруджиев), Площаков (80-Курдов), Г. Стоянов.
Локо: Господинов, К. Иванов, Д. Димитров (76-В. Михайлов), Ст. Желев, С. Минчев, Ив. Канев – к, М. Жеков (46-Ст. Велев), В. Велев, Г. Чергев (65-Ив. Чергев), Хасанов, П. Кънчев.
Главен съдия: Вихрен Манев (Сф).
Помощници: Ал. Дамянов, Виктор Главински.
Жълти картони: К. Иванов, Хасанов, Минчев, Ст. Велев (Л).
Червени картони: няма.
Стадион: „Тодор Диев” – 350 зрители.

Информация: Официален сайт на Спартак (Пловдив)

Струмска слава с нов помощник-треньор

Стефан Гошев сменя Александър Александров-Алвеша

Пирин нанесе първо поражение за сезона на Лудогорец II

"Орлетата" надвиха с 3:2 дублиращия тим на шампионите

Треньорът на Фратрия: Всички момчета са герои

"След почивката пък, когато останахме с човек по-малко, показахме характер и удържахме аванса си", каза Луканов

Дяков: Пирин има само една цел и тя е връщане в efbet Лига