Дунав най-накрая победи след 1:0 над Струмска слава

Дубълът на ЦСКА 1948 надви Янтра в Габрово

Дунав (Русе) прекъсна негативната си серия и най-после успя да победи, след като се наложи с минималното 1:0 над Струмска слава в двубой от 14-ия кръг на Втора лига.

"Драконите" бяха в серия от 3 поредни мача без победа, като за последно надиграха Марица преди точно месец. Единственото попадение вкара Иван Колев в 39-ата минута.

С този успех русенци се нареждат на 7-ото място с актив от 20 точки, на 7 от третата позиция, която дава право на бараж за елита. Струмска слава от своя страна е осми със същия брой точки.

По същото време в Габрово местният тим на Янтра допусна поражение със същия резултат 0:1, от дубъла на ЦСКА 1948. На "Христо Ботев", единственото попадение беше реализирано от Зинга седем минути преди края на срещата. Загубата е пета за момчетата на Вили Вуцов, които са вече шести в подреждането, а столичани са вече десети с 19 точки.