2. Втора лига
  3. „Черноморец – Поморие” загуби при първата си поява пред собствена публика

„Черноморец – Поморие” загуби при първата си поява пред собствена публика

Отборът на „Черноморец – Поморие” загуби при първата си поява пред собствена публика в първенството на източна „Б” група. След изтърпяното наказание с лишаване от домакинство за два мача, възпитаниците на старши треньра Петър Хубчев отстъпиха в седмия кръг на „Черноморец” Балчик с 1:2.

„Черноморец – Поморие” загуби при първата  си поява пред собствена публика

Отборът на „Черноморец – Поморие” загуби при първата си поява пред собствена  публика в първенството на източна  „Б” група. След изтърпяното наказание  с лишаване от домакинство за два мача, възпитаниците на старши треньра Петър Хубчев отстъпиха в седмия кръг на „Черноморец” Балчик с 1:2.

Двубоят започна с превес на поморийци, но невероятни пропуски направиха Яни  Пехливанов и Петър Колев. Само за 3 минути, между 34-та и 37-та, гостите нанесоха своя удар с две попадения. Вкара ги ветеранът Емил Тодоров. Той първо наказа колективна грешка в защитата на домакините, а после се разписа с глава от малък ъгъл.

През  второто полувреме поморийци  владееха инициативата, ала успяха да се доберат само до почетно попадение. Негов автор стана Георги Петков с глава в 82-та минута. В самия край Любомир Божинов се размина с два шанса за изравняване.

В следващия осми кръг от първенството на източна „Б” група, „Черноморец  – Поморие” гостува на „Спартак” Пловдив, на 4-ти Октомври.