3. Жребий за 1/8-финалите на Шампионската лига по волейбол

Жребий за 1/8-финалите на Шампионската лига по волейбол

Звездата на българския национален отбор по волейбол Матей Казийски и шампионът на Италия Тренто ще се изправят срещу испанския Портол (Палма де Майорка) в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Звездата на българския национален отбор по волейбол Матей Казийски и шампионът на Италия Тренто ще се изправят срещу испанския Портол (Палма де Майорка) в среща от 1/8-финалите на Шампионската лига. Това отреди тегленият жребий във Вадуц (Лихтенщайн). Воденият от българина Радостин Стойчев отбор стана победител в Група "Е" на лигата, докато испанците достигнаха фазата на елиминациите като един от четирите най-добри 3-и отбори в групата фаза.

При победа над тима от Балеарските острови, Казийски и компания ще срещнат на 1/4-финал победителя от двойката между Копра Нордмеканика (Пиаченца) и Домекс Титан АЗС (Ченстохова).

Отборът на Пиаченца, който е финалист в най-престижния клубен турнир през миналата година и в който основна фигура е българинът с италиански паспорт Христо Златанов, ще срещне полския състав, в който играе бившият национал Смилен Мляков.

Пламен Константинов и неговият Ираклис (Солун) ще излязат срещу португалския Витория. Ирклис спечелиха безапелационно първото място в своята група (където с 6 загуби на последно място завърши българският шампион ЦСКА).
Първите срещи от 1/8-финалите са на 11-и февруари, а реваншите седмица по-късно.