3. Зенит разби ЦСКА с 3:0 и си върна за крушението в Самоков (видео)

Зенит разби ЦСКА с 3:0 и си върна за крушението в Самоков (видео)

Волейболният шампион на Русия – Зенит (Казан), се класира за елиминационната фаза на CEV Шампионска лига, след като размаза българския първенец ЦСКА с 3:0 гейма (25:8, 25:19, 25:23)

Волейболният шампион на Русия – Зенит (Казан), се класира за елиминационната фаза на CEV Шампионска лига, след като размаза българския първенец ЦСКА с 3:0 гейма (25:8, 25:19, 25:23). Така първенецът на Европа за 2008-а година си върна на „армейците” за поражението миналата седмица с 2:3 гейма в Самоков. Срещата се игра в зала "Баскет Хол" в Казан и бе от програмата на 4-ия кръг на група "A" на надпреварата.

Двубоят започна ужасяващо за нашите, които набързо натрупаха няколко точки дефицит, а първата техническа пауза дойде при 8:2 точки за Зенит. След нея нещата на игрището не се промениха кой знае колко, а хората на Владимир Алекно продължиха да мачкат своя съперник. Въпреки сърцатата игра на Теди Салпаров, „червените” буквално бяха пометени като на второто техническо прекъсване изоставаха с 6:16, а в крайна сметка загубиха първата част с катастрофалното 8:25.

В началото на втория гейм обаче, българите излязоха като променени на полето и вдигнаха значително ефективността на посрещането си, което се отрази и на резултата, след като при първата техническа пауза ЦСКА водеше с 8:5. След почивката „армейците” удържаха аванса си до 11:8, но след това концентрацията им видимо спадна и Зенит направи 5 поредни точки, докарвайки нещата до 13:11 в своя полза. Оттук нататък Максим Михайлов и компания отново станаха пълни господари на игрището и набързо затвориха и втората част в своя полза, този път при 25:19.

Третият гейм се оказа и най-равностойният в мача, като в него възпитаниците на Сашо Попов дадоха най-голям отпор на далеч по-именития си противник. В началото двата тима се движеха точка за точка, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на българския шампион. След почивката последваха няколко обрата в резултата преди да дойде втората техническа пауза, когато Зенит водеше с 16:14. След прекъсването руснаците продължиха да натискат и увеличават аванса си, като той достигна до 23:18. Тогава обаче, „армейците” се вдигнаха на щурм и сътвориха същински мини подвиг, успявайки да изравнят на 23:23. Тогава обаче нашите отново загубиха концентрация, а Зенит не пропусна възможността да затвори гейма при 25:23, с което и мача с 3:0.

След тази победа Зенит оглави класирането в група „А”, като вече има актив от 10 точки, което означава и продължаване в елиминационната фаза за руснаците. ЦСКА пък остава на 3-а позиция с 4 точки.