3. Юношеският национален волейболен отбор младша възраст разби Австрия в контролна среща

Юношеският национален отбор младша възраст разби Австрия в контролна среща, играна снощи в зала Орловец в Габрово, съобщи. Момчетата на треньора Драган Иванов бяха с класа над съперника си и го победиха с 4:1 (25:20, 25:16, 25:22, 16:25, 25:17).

Специално за срещата пристигнаха нападателят Николай Пенчев, вторият разпределител Добромир Димитров и диагоналът Златан Йорданов, които не тренират с останалите момчета на лагера в Габрово, тъй като са ангажирани с клубните си отбори в Суперлигата. И тримата обаче показаха, че се намират в чудесна форма.

България имаше явно превъзходство в мача. Първата част приключи доста бързо при резултат 25:20, като през цялото време Лъвчетата имаха аванс от 5-6 точки. Вторият гейм беше спечелен още по-убедително на 16 точки. Третата част беше по-равностойна и в нея австрийските юноши за пръв път успяха да се доберат до равенство при 11:11, а след това и при 20:20. Домакините обаче не изпуснаха контрола над играта и спечелиха частта с 25:22, а с това и официалната част на мача с 3:0.

Треньорите на двата тима се бяха разбрали за още два допълнителни гейма, в които на терена излязоха резервите на двете страни. Австрийците спечелиха първия с 25:16, а вторият завърши при резултат 25:17 за България.

Това беше първата от трите контролни срещи между юношеските формации на България и Австрия. Днес двата тима ще се срещнат отново от 17:00 б.в., а третата проверка ще се състои в сряда от 10:00 б.в.. Българският тим се подготвя за участие в Европейското първенство, което започва в началото на следващия месец в холандския град Ротердам.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен