3. Втора победа за националния ни отбор в квалификацията за Европейско първенство за кадети

Юношеските национали на България по волейбол записаха втора поредна победа в европейските квалификации, които се провеждат в зала „Орловец”. След разгрома с 3:0 над Румъния в сряда, днес „младите лъвове” надиграха с 3:1 и връстниците си от Унгария.

Двубоят бе доста оспорван и продължи близо час и половина. Избраниците на треньора Драган Иванов направиха невероятен обрат в първия гейм и успяха да го спечелят с 25:22, въпреки че изоставаха в резултата с пет точки при 16:21. Във втория гейм унгарците бяха по-концентрирани, поведоха още в началото и не изпуснаха лидерството до края. Частта завърши при резултат 21:25 и равенството бе възстановено.  Третият гейм също беше доста оспорван и до второто техническо прекъсване резултата се движеше точка за точка. В решителните разигравания в края обаче   нашите национали показаха по-здрава психика. Няколко отлични отигравания на Венцислав Рагин и негов ас при 24:20 изведоха отново България напред – 2:1. Четвъртият гейм пък започна с невероятна серия на Боби Георгиев. Капитанът на „трикольорите” направи три точки директно от начален удар и тотално разби посрещането на унгарците със сервиза си, в следствие на което България дръпна с 9:0. След това за момчетата на Драган Иванов не бе проблем да съхранят разликата и да спечелят часта с 25:15, а с това и мача с 3:1.

Утре от 17 часа националите ни излизат срещу Турция и ако победят ще си осигурят предсрочно класирането на Европейското първенство в Ротердам през април.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен