3. Волейболистките отстъпиха лесно на Холандия - 0:3

Волейболистките отстъпиха лесно на Холандия - 0:3

Националните волейболистки на България загубиха от Холандия с 0:3 гейма (25:19, 25:20, 25:18) в мач от група „Е” на европейското първенство по волейбол за жени. "Лалетата" показаха класа, която се оказа голяма хапка за момичетата на Драган Нешич.

Още през първия гейм, в който "трикольорките" загубиха с 19:25, се видя, че холандският тим е доста по добър от нашия. Играта започна изключително равностойно, първото техническо прекъсване дойде при 8:7 в полза на холандките. След това те увеличиха преднината си на три точки (11:8), при която Драган Нешич поиска пауза. Тя бе от полза за българките и те докараха резултата до 12:12. След това двата отбора започнаха да си разменят точки, резултатът бе равен до 17:17. Българките поведоха с 18:17, но холандките отвърнаха на удара и след четири последователни точки резултатът бе 21:18 за тях. Това прекърши ентусиазма на момичетата на Нешич, които отбелязаха само 1 точка и в крайна сметка геймът завърши 25:19 в полза на „лалетата”.

Вторият гейм бе горе-долу сходен и завърши 25:20 в полза на Холандия. В началото холандките дръпнаха напред в резултата, при първото техническо прекъсване водеха с 8:4. След него момичетата на Драган Нешич се окопитиха и докараха нещата до една точка разлика – 10:9, после стана 15:14, а при 16:14 дойде второто техническо прекъсване. След него Холандия отново показа по-добра игра и спечели гейма.

Третата част отново започна с превъзходство на холандките. Те с лекота поведоха с 3:0, а после и с 10:5. При 12:7 Драган Нешич поиска пауза. Въпреки това обаче съперничките на нашите продължиха да играят по-добре и при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:10. Стабилната игра на холандките продължи и те спечелиха с 25:18.

България: Любка Дебърлиева - 1 точка (0 аса, 1 атака, 0 блокади), Елена