3. Волейболистките на ЦСКА спечелиха първенството на България

Волейболистките на ЦСКА спечелиха първенството на България

Непобедените „червени” приключиха сезона с дубъл

Женският волейболен отбор на ЦСКА записа трета поредна победа срещу състезателките на пловдивския Марица във финалния плейоф в националното първенство за сезон 2009/2010. Червените приключиха сезона по категоричен начин записвайки победи във всички 21 срещи по пътя си към златните медали. В решителния мач бъдещите шампионки успяха да обърнат своите опонентки и да спечелят титлата с резултат 3:2 (25:17, 19:25, 18:25, 25:10, 15:13). Вчера в спора за бронзовите отличия Левски Сиконко надделя над Локомотив (Сф).

В първите два двубоя червените пречупиха Марица с по 3:0. В третия мач, който се игра в зала „Лаута” в Пловдив домакините бяха амбицирани да запазят шансовете си да решат плейофния спор с допълнителни мачове. За целта те трябваше да победят ЦСКА в първата си домакинска среща.

Изгледите това да се случи поизбледняха, след като водените от Атанас Петров волейболистки на ЦСКА взеха първия гейм с 25:17.  Домакините реагираха светкавично и в ранните етапи а втория гейм започнаха да изграждат опустошителна преднина. В един момент преднината на „жълто – сините” достигна до 12:3. Състезателките на Марица изравниха резултата с 25:18 във втората част.

Маричанки взеха и следващия гейм със същия резултат и поведоха с 2:1. ЦСКА бе пределно убедителен в намеренията си в четвъртата част, която взе с огромната разлика от 25:10. Четвъртият гейм започна равностойно, но това статукво се запази до 8:4 в полза на гостите. В средата на частта ЦСКА вече бе далеч напред при 16:8 и това доведе срещата до решителен пет гейм. Домакините реагираха далеч по-адекватно в тайбрейка, но така или иначе не успяха да пречупят ЦСКА, който взе решителната част с 15:13.

Пред погледа на треньора на женския национален отбор по волейбол Драган Нешич бяха раздадени и индивидуалните отличия в първенството, голяма част от които очаквано бяха разграбени от състезателки на ЦСКА.