3. Волейбол: Юношите старша възраст остават без медал от Евро 2009 след загуба от Русия

Националният отбор на България за юноши младша възраст загуби четвъртфиналния си двубой срещу Русия от Европейското първенство в Ротердам (Холандия) с 1:3 (24:26, 25:20, 20:25, 16:25) и няма да се бори за разпределението на медалите.

Нашите започнаха мача много добре, но пропиляха 4 точки преднина в първия гейм, за да го загубят с 24:26. Във втората част Лъвчетата бяха безапелационни и не оставиха съмнение в крайния изход от гейма. Много добре работеше атаката през центъра и не случайно двамата централни блокировачи на България Венцислав Трифонов и Венцислав Рагин бяха най-резултатните в отбора.

След това обаче руснаците постепенно наложиха волята си и спечелиха третия и четвъртия гейм, а с това и мястото сред полуфиналистите.

Лъвчетата ще се опитат да се преборят за петото място на първенството, което също дава виза за Световното първенство в Италия по-късно през годината. В полуфинал за 5-8 място България ще срещне домакините Холандия тази вечер от 21:00 часа.

България: Борислав Георгиев - 2 точки (1 ас, 0 атаки, 1 блокада), Златан Йорданов - 6 (2, 4, 0), Пламен Драгиев - 7 (1, 6, 0), Николай Пенчев - 13 (1, 12, 0), Венцислав Рагин - 16 (0, 9, 7), Венцислав Трифонов - 19 (0, 15, 4), либеро Антон Василиев, Петър Каракашев - 2 (0, 2, 0), Любомир Величков, Георги Ризов - 2 (1, 1, 0), старши треньор Драган Иванов

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен