3. Волей Бергамо е новият шампион при жените в Шампионска лига INDESIT

Волей Бергамо е новият шампион при жените в Шампионска лига INDESIT

Волей Бергамо е новият шампион при жените в най-силното волейболно клубно състезание на Европа – Шампионската лига. Италианките спечелиха драматичния финал срещу руския Динамо (Москва) с 3:0 гейма (25:21, 22:25, 14:25, 26:24, 15:10).

След като двата отбора взеха по един гейм, в третия рускините направо разпиляха своите съпернички като не им дадоха никакъв шанс, спечелвайки гейма с 25:14. Това обаче бе всичко от волейболистките на Динамо, които като че загубиха ритъма си на игра в следващите части и логично се стигна до загубата с 3:2 гейма.

В мача за третото място отново триумфира италиански отбор. Тимът, който домакинства финалната фаза на турнира – Перуджа победи турския Зентива с 3:1 гейма (25:22, 18:25, 25:22, 25:14).

Така финалното подреждане доби следния вид:
1. Волей Бергамо
2. Динамо (Москва)
3. Перуджа
4. Зентива (Истанбул)

След края на финалния мач бяха връчени и индивидуалните отличия в турнира. MVP на турнира стана волейболистката на шампионките Серена Ортолани, най-резултатна – Екатерина Гамова от Динамо (Москва), Енрика Мерло (Волей Бергамо)е най-добро либеро, Лучия Крисанти от Перуджа е най-добрата състезателка в изпълнението на сервис, Евгения Душкевич (Перуджа) е първа сред блокировачите, Симона Джоли (Динамо) е най-добър нападател. Най-добър посрещач е Ким Уилби (Перуджа), а най-добър разпределител е ветеранката Ирина Кирилова, чието завръщане на волейболното поле се оказа изключително успешно.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен