3. Владимир Николов и "Кунео" спечелиха купата на CEV

Владимир Николов и "Кунео" спечелиха купата на CEV

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Владимир Николов и клубният му тим "Кунео" спечелиха Купата на европейската конфедерация. Във финала италианците победиха с 3:1 (25-22, 21-25, 25-21, 26-24) руския "Искра" (Одинцово).

Капитанът на българския национален отбор по волейбол Владимир Николов и клубният му тим "Кунео" спечелиха Купата на европейската конфедерация. Във финала италианците победиха с 3:1 (25-22, 21-25, 25-21, 26-24) руския "Искра" (Одинцово).

Николов изигра отличен мач и стана най-резултатен на полето. Българският диагонал отбеляза 28 точки, а за "Кунео" капитанът Вуут Вийсманс добави 19. Белгиецът беше определен и за най-полезен състезател във финалния турнир.

"Кунео" спечели втория по сила европейски клубен турнир за трети път след 1996 и 2002 г. Това е общо седма титла в Европа за отбора през последните 14 години.

В двубоя за третото място шампионът от серия А1 "Пиаченца" загуби с 1:3 (20:25, 25:23, 16:25, 19:25) от белгийския "Нолико", който беше домакин на финалната четворка.

Така в мъжкия волейбол Италия може да спечели всички клубни турнири в Европа. Часове преди успеха на "Кунео" "Перуджа" стигна до титлата в третия по сила турнир "Чалъндж къп", като във финала победи с 3:0 (25:12, 25:13, 25:20) хърватския "Младост" (Загреб).

На финалите в Лодз на 10 и 11 април европейският шампион "Тренто" ще опита да спечели за втора поредна година Шампионската лига.

MVP: Вуут Вийсманс - Бре Банка Ланути (Кунео)
Най-добър блокировач: Симон Ван де Ворде – Нолико (Маасейк)
Най-добро либеро: Юбер Ено - Бре Банка Ланути (Кунео)
Най-добър посрещач: Бeрт Дорконинген - – Нолико (Маасейк)
Най-резултатен играч: Йохен Шьоопс – Искра (Одинцово)
Най-добър изпълнител на начален удар: Вуут Вийсманс - Бре Банка Ланути (Кунео)
Най-добър разпределител: Никола Гърбич – Бре Банка Ланути (Кунео)
Най-добър нападател: Йохен Шьоопс – Искра (Одинцово).