3. Виктория Волей загуби последното си домакинство във Висшата лига

Виктория Волей загуби последното си домакинство във Висшата лига

Виктория Волей записа изключително тежка загуба в последното си домакинство за сезона във Висшата лига на страната. Възпитаниците на Златко Баев загубиха с 0:3 (22:25; 32:34; 20:25) от отбора на Черно море (Варна) и изпуснаха шанса си за по предно място в крайното класиране.

Виктория Волей (Пловдив) записа изключително тежка загуба в последното си домакинство за сезона във Висшата лига на страната.  Възпитаниците на Златко Баев загубиха с 0:3 (22:25, 32:34, 20:25) от отбора на Черно море БАСК (Варна) и изпуснаха шанса си за по-предно място в крайното класиране, съобщиха от пресслужбата на БФВолейбол.

Мачът започна с леко предимство за гостите от Варна, които поведоха с 2 точки на първото техническо прекъсване - 6:8.  Домакините от Виктория Волей се съвзеха бързо и изравниха за 8:8 след добри изяви в защита и нападение.  При 10:10 Виктория Волей допусна четири безответни точки и позволи на Черно Море да поведе с 10:14.  Разликата се запази до второто техническо прекъсване дошло при 12:16 в полза на Черно море.  След прекъсването, на сервис застана Иван Иванов от домакините, който с един ас и още два много добри сервиса доведе резултата до 17:17.  Няколко грешки на младите волейболисти на Виктория Волей обаче позволиха на Черно море да поведе с 3 точки и да затвори безпроблемно частта с 22:25.

Във втория гейм Златко Баев направи една промяна в стартовата седморка, като на мястото на Георги Стойков пусна Димитър Страков.  Гостите от Варна започнаха отлично гейма като поведоха с 1:4.  Последва серия от точки на Виктория Волей, който изравни след директна точка от сервис на Антон Костадинов.  Първото техническо прекъсване във втория гейм дойде при 8:7 в полза на домакините, които постепенно увеличиха преднината си до 3 точки при 10:7 след отлична блокада на Антон Костадинов.  Гостите намалиха разликата за 11:10 след успешна блокада срещу Иванов.  Момчетата от Виктория Волей обаче отново вдигнаха оборотите и увеличиха разликата до 4 точки - 15:11.  Второто техническо прекъсване дойде при 16:13 в полза на пловдивчани, които увеличиха преднината си веднага след почивката след блокада на Страков - 17:13.  В този момент обаче се получиха срив в играта на Виктория и цели 8 безответни точки за Черно море, позволявайки на гостите от Варна да поведат със 17:21 след грешка в посрещането на либерото Дапев.  Стойко Стоянов отигра за 18:21 и застана на сервис, където след няколко негови много добри изпълнения и две сполучливи атаки на Бъчваров Виктория Волей изравни за 21:21.  Пловдивчани поведоха отново при 24:23 след грешка на гостите от Черно море, но не успяха да затворят гейма.  След множество смени на водачеството в крайна сметка геймът бе спечелен от Черно море с 32:34 след директна точка от сервис.

Третият гейм започна равностойно, като двата отбора се движеха точка за точка до 19:19.  В този момент след 4 грешки на момчетата от Виктория Волей гостите успяха да поведат с 19:23 и да затворят лесно гейма с 20:25, а с това и мача с 0:3 гейма.

Най-резултатен за домакините от Виктория Волей бе Стойко Стоянов, който завърши мача с 12 точки.  Още 11 добави младежкият национал Иван Иванов, а Петър Бъчваров завърши с 9.