3. В супер-драма ЦСКА обърна Левски в дербито на Суперлигата

В супер-драма ЦСКА обърна Левски в дербито на Суперлигата

„Червените” изоставаха с 0:2 гейма, но успяха да стигнат до пълен обрат и затвърдиха лидерската си позиция в класирането на волейболната Суперлига

Волейболният тим на ЦСКА спечели дербито на Суперлигата срещу Левски Сиконко с 3:2 гейма (28:30, 19:25, 25:16, 17:15), след като изоставаше сензационно с 0:2. Момчетата на Александър Попов нямаха късмет през първия гейм, тотално проспаха втория, но след това показаха отлична игра и стигнаха до пълен обрат. Срещата, която се игра в зала „Сиконко” в Люлин, предложи много емоции и качествен волейбол, като колуминацията на сблъсъка бе в тайбрека, когато Левски дръпна с 4 точки, но не успя да запази преднината си и в крайна сметка отстъпи на „червените”.

Срещата започна равностойно до 4:4 в първия гейм, след което последваха 4 безответни точки за домакините от Левски-Сиконоко и така момчетата на Пламен Христов поведоха с 8:4. Благодарение на Мейо и Ники Иванов обаче ЦСКА набързо успя да стигне до равенство – 10:10. Равенството се запази до 15:15, след което ЦСКА за първи път дръпна в резултата – 16:15 при второто техническо прекъсване. Впоследствие се стигна до ново равенство – 18:18, след което аут при атака на Александър Симеонов и грешка в нападение на Симеон Александров даде преднина на ЦСКА от 23:21. Две поредни атаки на Симеон Александров по диагонала върнаха равенството 23:23. Филип Мейо изведе „червените” до гейм-бол при 24:23, но отново Александров изравни за 24:24. ЦСКА изпусна да затвори гейма при 25:24. Последваха 3 гейм-бола за Левски-Сиконко, които бяха спасени от „червените”. В крайна сметка грешен сервис на Филип Мейо и атака на отлично играещия Симеон Александров донесоха успеха на Левски-Сиконко в първата част с 30:28.

„Сините” започнаха много силно втората част и набързо поведоха с нечуваното 9:0. Впоследствие ЦСКА започна да пооправя играта си и успя да намали до 11:16 при второто техническо прекъсване. Тук наставникът на ЦСКА Александър Попов пусна в игра невъзстановения напълно от контузия Теодор Тодоров на мястото на Ники Николов. При 19:12 младият Николай Манчев смени и опитния разпределител на ЦСКА Николай Иванов. Постепенно „червените” намалиха разликата само до 3 точки при 16:19. Младите волейболисти на Левски-Сиконко обаче издържаха на напрежението и успяха да спечелят и втората част с 25:19 след ас на най-добрия им нападател Симеон Александров.

ЦСКА започна по-силно третия гейм и водеше с 8:5 при първото техническо прекъсване. Последваха 4 поредни точки за Левски, които обърнаха резултата до 9:8 в своя полза. Волейболистите на ЦСКА обаче съумяха пак да се върнат в гейма и излязоха напред с 16:14 при второто техническо прекъсване. Блокаут Иво Стефанов даде преднина на ЦСКА от 18:15. Левски-Сиконко не се отказа да се бори и изравни при 18:18 след отлична атака на Симеон Александров и блокада срещу Теодор Тодоров. „Сините” излязоха напред с 19:18, а впоследствие стана 19:19. Двойна блокада срещу Филип Мейо и аут в атака на Теодор Тодоров даде 2 точки аванс на Левски-Сиконко – 22:20. Тук Сашо Попов смени Теодор Тодоров с Ники Николов. ЦСКА бързо изравни резултата до 22:22 след две мощни атаки на Мейо. Силни изяви на Мейо и Владислав Александров донесоха успеха на ЦСКА в третата част с 25:23.

Играта на двата състава бе напълно равностойна в началото на 4-ата част до 6:6. Последваха 2 поредни точки за Левски-Сиконко втората, от които дойде след ас на Иван Латунов 8:6. „Червените” отвърнаха със серия от 3 точки и поведоха с 9:8. Двойна блокада на Теодор Тодоров и Никола Иванов даде аванс от 3 точки на ЦСКА при 16:13. Постепенно „червените” наложиха своя стил на игра и поведоха с 19:15. Наставникът на Левски-Сиконко Пламен Христов пък извади повечето си титуляри и им даде почивка очаквайки тайбрек. Владислав Александров донесе последната точка за ЦСКА в гейма за 25:16. Така „червените” изравниха резултата в мача до 2:2 гейма.

Волейболистите на ЦСКА поведоха набързо с 5:2 в тайбрека след атака на Мейо. Левски-Сиконко изравни след ас на Теодор Богданов и двойно блокада – 5:5. Атака на Иван Латунов изведе Левски-Сикноко с точка напред при 8:7. „Сините” стигнаха до преднина от 12:8, но допуснаха срив в играта си, от който ЦСКА се възползва по най-добрия начин и докара резултата до 17:15.

ЛЕВСКИ-СИКОНКО – ЦСКА 2:3 (30:28, 25:19, 23:25, 16:25, 15:17)