3. В Русия: Българите се радваха като деца

В Русия: Българите се радваха като деца

Руските медии бяха доста критични към националния волейболен отбор след загубата от България в мач от група С на Световната лига. Ето как един от най-популярните руски сайтове описа двубоя в Хабаровск:

Националният отбор на Русия избра Хабаровск за първия мач, който игра като домакин в Световната волейболна лига. В състава на Даниеле Баньоли за мача с България се върна опитният Сергей Тетюхин, който бе избран и за капитан на отбора, върна се и Кулешов. Мачът бе много важен и за двата отбора, които излязоха на полето.

В началото Русия започна уверено и стигна до преимущество в резултата при първото техническо прекъсване (8:6).  Блокадата на Тетюхин и Волков вървеше, а и съперникът помагаше с топките, които изкарваше в аут. Гранкин успяваше с помощта на Бережко и Волков. М прървата половина на гейма българите не успяваха да реагират на това, което се случваше на полето. Прецизният Кулешов доведе резултата до 18/15 в полза на Русия, но тогава съперникът рязко се активизира и резултатът стана 20:20, след което усмивките зцапочнаха да напускат лицата на домакините. Посрещачите започнаха с грешките допускайки в полето да падат топки, които изглеждаха, че ще излязат в аут, след това блокът спря да работи. Резултатът варираше ту в полза на едните, ту в полза на другите. Борбата за 30-та точка продължи дълго. Руснаците се опитваха да напряват всичко, което могат, но в крайна сметка загубиха. След седмия опит, гостите стигнаха до победа в гейма, а усилията на Волков се оказаха безрезултатни.

Русия взе втория гейм с увереност в резултата – 25:16. Казаков, който се появи през втората част бе сред най-активните състезатели на игрището и продължи да бележи точки и в третия гейм. Въпреки това обаче руският отбор не успя да се противопостави на съперника си. Домакините се оказаха в позицията на догонващи в резултата, като единственото, което успяваха да направят в отделни отрязъци от гейма бе да съкратят преднината на съперника си. Атаките на Ананиев бяха безпощадни, а като към тях се прибави и това, което правеше Владимир Николов, положението ставаше неспасяемо, въпреки усилията на Волков, който успя да спаси четири геймбола. След посрещането руснаците падаха като круши на терена и съвсем изтъвраха играта, а Баньоли вече не знаеше какво да прави.

„Платинум Арена”, където местният хокеен отбор Амер играе мачовете си бе пълна. Публиката всячески се опитваше да даде сили на своите, но и това не помогна.
Дербито на италианските треньори завърши в полза на Силвано Пранди.

В четвъртия гейм нашият отбор набираше точки по следния начин: „либо густо, либо пусто”. Домакините на този мач се оказаха изключително гостоприемни. Треньорът така и не успя да намери общ език с играчите си.

Българите се радваха на точките като деца, докато Теодор Салпаров скочи върху Матей Казийски в излик на радост след една отлично изирана топка. Топка, която се оказа финална в този двубой, спечелен от българите с 3:1 гейма.