3. Турция победи волейболистките ни с 3:1 на старта на световното

Турция победи волейболистките ни с 3:1 на старта на световното

Волейболните ни националки започнаха участието си на Световното първенство за девойки в Мексико със загуба срещу Турция – 1:3. Срещата в Тихуана бе първа от Група D, а туркините записаха успех с резултат 25-21, 19-25, 25-19, 25-10 в отделните части. Бусра Кансу изведе съотборничките си до победата с актив от 17 точки, включително три блока и пет аса. Добрияна Рабаджиева бе най-добра за България с 16 точки.

Българките започнаха повече от уверено и благодарение именно на Рабаджиева взеха ранна преднина от 6-3 в първия гейм, съседките обаче се съвзеха и с два аса на Кансу излязоха напред за 8-7. Буюбайрям с ас и Каракоюн с успешен блок нарушиха равенството от 10-10, а при 16-14 преднината на Турция започваше да изглежда все по-непреодолима. Туркините запазиха темпото си и приключиха първата част при 25-21 с два аса на Услупехливан.

След кратката пауза Василева и Рабаджиева заличиха преднината на Турция и поведоха с 8-7. Нито един от тимовете не успя да се откъсне напред в резултата и бавния ход на втория гейм продължи до 18:18. След това последва съживяване в нашите редици и със серия от 6-1 точки, подпомогната от асове на Бончева българските националки взеха изравниха след 25:19.

Василева отново продължи да тормози противника с убийствените си сервиси. Добра игра на Цветанова, а също така и блок на Русева до първата почивка в третия гейм изведоха нашите до 8-6. Туркините отново успяха да обърнат резултата и след четири безответни точки на второто
техническо прекъсване те водеха с 16:13. Остатъка от гейма премина под диктовката на Кансу и Буюбайрям – 25-19.

В заключителния гейм съпротива от наша страна почти нямаше и до второто техническо прекъсване Турция водеше с 16-7. До края не се случи нищо по-различно и Кансу доведе крайния резултат до 25-10 с умело блокиране и точни сервиси. В следващите два дни на българките предстоят мачове срещу САЩ и Куба.