3. ЦСКА закри годината с победа над Пирин

ЦСКА закри годината с победа над Пирин

Мъжките волейболни отбори на ЦСКА (София) и Пирин-Балканстрой (Разлог) закриха годината с приятелска среща помежду си, която се игра снощи в зала „Васил Симов”. „Червените” не дадоха и гейм на своя противник в четирите изиграни части и победиха с 4:0 (25:21, 25:16, 25:23, 25:21).

В отбора на гостите отсъстваха четиримата младежки национали Николай Пенчев, Петър Каракашев, Добромир Димитров и Илиан Божков, които са в Испания на турнир. С тях е и младото либеро на ЦСКА Антон Василиев. Така, докато пиринци изиграха мача с познатата си титулярна седморка, като на смяна влизаха само Ивайло Филипов и Йордан Желязков, то пред старши треньора на домакините Александър Попов вариантите за постройка бяха повече. Той също заложи на стандартните седем играча за първите два гейма с Владислав Александров на мястото на напусналия американец Остин Рестър. За последните два гейма Бойко Бонев и Стойко Ненчев замениха Ивайло Стефанов и Теодор Тодоров, а в четвъртата част основният диагонал Филип Майо отстъпи място на Емилиян Мирчев.

Топреализатор на мача стана посрещачът на Пирин Станислав Петков с 15 точки. Александър Горбатков добави 14. За ЦСКА по 13 отбелязаха Стоян Самунев и Владо Александров, а Стойко Ненчев впечатли с цели 5 аса за общо 12 точки в срещата.