3. ЦСКА взе и Купата, дубъл за "червените" (видео)

ЦСКА взе и Купата, дубъл за "червените" (видео)

След като стана шампион на България по волейбол за мъже, тимът на ЦСКА вдигна и Купата на страната.

Момчетата на Сашо Попов надделяха във финала на надпреварата над ЛукОйл-Нефтохимик с 3:1 гейма (25:22, 25:23, 21:25, 25:17), предаде репортер на Novsport.com.

Финалната среща за Купата на България започна много равностойно. Бургазлии обаче показаха по-д-бра игра и успяха да поведат с 13:10. ЦСКА обаче се върна в гейма и поведе при второто техническо прекъсване с 16:15. До края „червените” не пуснаха инициативата и взеха частта с 25:22.

Играчите на ЛукОйл-Нефтохимик започнаха силно, поведоха с 3:0, а до първото техническо прекъсване на втората част резултатът стана 8:4. След нея „армейците” показаха класа, изравниха за 10:10, а втората пауза дойде при 16:15 след перфектна двойна блокада. До края тимът на Сашо Попов нямаше проблеми - 25:23.

В третия гейм бургазлии успяха да се мобилизират до краен предел, победиха с 25:21 и пратиха мача в четвърти гейм. В него обаче шампионите на България бяха страхотни и триумфираха в мача с 25:17.

Златен дубъл за ЦСКА, след като тимът детронира шампиона Левски Сиконко.

ЦСКА – ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК 3:1 (25:22, 25:23, 21:25, 25:17)

ЦСКА: Николай Иванов, Филип Мейо, Ивайло Стефанов, Владислав Александров, Теодор Тодоров, Николай Николов – Даниел Пеев-либеро (Бойко Бонев, Георги Манчев)
Старши-треньор: Александър Попов

ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК: Иван Станев, Красимир Стефанов, Николай Антонов, Мартин Пенев, Рузвелт де Оливейра, Петър Кирчев – Добромир Иванов-либеро (Венелин Кадънков, Николай Костадинов)
Старши-треньор: Северин Димитров