3. ЦСКА разби Левски във втория мач за титлата – 3:0

ЦСКА разби Левски във втория мач за титлата – 3:0

Тимът на Сашо Попов с класа над "сините"

Шампионът ЦСКА не даде никакъв шанс на претендента за титлата Левски Сиконко във втория мач от финалната серия, разгромявайки го с 3:0 (25:20 25:19 25:22), като по този начин си върна за вчерашната загуба - 1:1.

Домакините и на втората среща започнаха амбицирани да спечелят на всяка цена срещата и още на първата техническа пауза се откъснаха с 8:5 след добра игра на Майо. „Армейците” поддържаха преднина от 6-7 точки в целия гейм и в крайна сметка без проблем го спечелиха.

Левски поведе с 8:6 във втория гейм, но страхотен сервис на Иван Зарев доведе до 5 поредни точки за „червените”, които обърнаха резултата. Тогава Брунко Илиев пусна резервния си разпределител Велислав Йонев, но и това не помогна особено на „сините”. Геймът завърши с ас на Стойко Ненчев, който също игра на ниво.

В третия гейм Левски опита да започне обрат и не по-равностоен на площадката в зала „Васил Симов”. Играта бе равностойна, но след средата на частта ЦСКА дръпна в резултата и до края на изпусна инициативата, докато играчите на Левски на няколко пъти се разправяха със съдията. Така краят на гейма дойде при 25:22 и „червените” изравниха резултата в серията.

Любопитното е, че преди срещата в залата се продаваше минерална вода "ЦСКА", като етикетът бе с култовите три звезди. В следващите два мача Левски ще приеме вечния си съперник в зала „Сиконко”, в квартал Люлин.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен