3. ЦСКА победи и Академик (София)

ЦСКА победи и Академик (София)

Женският тим на Академик (София) загуби домакинския си мач срещу шампионките от ЦСКА (София) от Държавното първенство на България с 0:3 (14:25, 23:25, 11:25).

Само във втората част пролича мъжката ръка на новия треньор на Студентките Цветан Павлов, заменил на поста Мая Стоева през зимната почивка. В този гейм последният в класирането Академик беше абсолютно равностоен на лидера ЦСКА и доведе резултата до 23:23, когато обаче допусна две поредни елементарни грешки.

Студентките не добиха право да участват в турнира за Купа България идната седмица и вече гледат към следващия си мач от първенството - на 21 февруари в Каварна срещу местния Енерджи-Калиакра, когато на разположение на отбора отново ще бъдат посрещачката Юлия Стоянова и разпределителката Нина Денева. Първата игра в университетското първенство на САЩ, след което лекува травма в глезена, а сега вече получи картотека за българския шампионат. Денева пък отсъства известно време от терена поради академична заетост с дипломната си работа.

Победата затвърди Червените на първото място в класирането с 20 точки от 10 победи в 10 мача, следвани от Левски Сиконко с 19 точки. Академик продължава да е последен с 10 загуби и без победи.

Утре е двубоят Славия (София) - Спартак Интерком Груп (Варна), а планираната за снощи среща Спартак 96 (Плевен) - Локомотив (София) бе отложена по искане на столичния отбор заради здравословни проблеми в състава.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен