3. ЦСКА не даде шанс на ЛукОйл – 3:0 гейма

ЦСКА не даде шанс на ЛукОйл – 3:0 гейма

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) продължава успешното си представяне в турнира за Купа Атаро Клима. Преди малко те преодоляха чисто още един от основните си конкуренти в Суперлигата ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:17, 27:25).

Мъжкият отбор на ЦСКА (София) продължава успешното си представяне в турнира за Купа Атаро Клима.  Преди малко те преодоляха чисто още един от основните си конкуренти в Суперлигата ЛукОйл Нефтохимик (Бургас) с 3:0 (25:20, 25:17, 27:25).

Сашо Попов заложи на най-силната си налична седморка, която остана на терена без смяна за целия мач.  В първите два гейма те бяха безапелационни и оставиха малко шансове на бургазлии, които играха без контузилия се вчера диагонал Венелин Кадънков.  Все пак в първата част Нефтохимик успя да обърне резултата от 8:3 за ЦСКА до 12:11 в своя полза, но в крайна сметка остана с 5 точки назад в края на гейма.  Във втората част Николай Костадинов се премести от поста посрещач на мястото на диагонала Георги Петров, а Николай Антонов влезе на четворката.  Този ход на Северин Димитров не помогна много и бургазлии бяха пометени с 25:17.

В третия гейм беше най-интересно.  Нефтохимик поведе с 8:7 на пъвото техническо прекъсване.  При 11:10 за ЦСКА нова контузия сполетя бургаския тим.  При приземяване край мрежата травма на крака получи резервният разпределител Александър Петков и бе изнесен от игрището.  Това сякаш мотивира момчетата на Северин Димитров и те отново обърнаха резултата в своя полза и дори поведоха с 3 точки за 18:15.  ЦСКА възстанови равенството при 20:20, след което се завърза люта битка за превес в гейма.  След като спасиха два геймбола за Нефтохимик и стигнаха до мачбол, софиянци пробиха с атака на опитния Ивайло Стефанов и затвориха гейма при 27:25.

Обичайно, топреализатор на срещата стана кениецът Филип Майо с 22 точки.  Стефанов добави 11.  За Нефтохимик Николай Костадинов записа 10 точки.