3. ЦСКА, Левски Сиконко, Марица (Пловдив) и Славия се класираха за полуфиналите от турнира за Купата на България при жените

В първия мач от днешната програма на турнира за Купа България (жени), Енерджи-Калиакра (Каварна) победи Спартак 96 (Плевен) с 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 26:24) в двубой, в който се разпределиха третото и четвъртото места в Група А.

В първия мач от днешната програма на турнира за Купа България (жени), Енерджи-Калиакра (Каварна) победи Спартак 96 (Плевен) с 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 26:24) в двубой, в който се разпределиха третото и четвъртото места в Група А.Момичетата на Евгени Петков поведоха с 2:0 гейма, но плевенчанки бяха на път да вкарат мача в тайбрек, след като имаха два поредни геймбола в четвъртия гейм при 24:22. Каварненки обаче направиха 4 поредни точки и се класираха за мача за петото място в турнира, който по програма е утре от 15:00 часа.
Не се получи интрига в очаквания с най-голям интерес мач от днешната програма на турнира, който трябваше да определи и четвъртия полуфиналист. Марица (Пловдив) не допусна никаква изненада в двубоя си от Група Б срещу Спартак Интерком Груп (Варна) и го спечели убедително с 3:0 (25:22, 25:14, 25:12).
В среща, която трябваше да определи само кой от двата съперника да бъде първи и кой втори в крайното класиране в Група А от турнира за Купа България (жени), ЦСКА (София) победи Славия (София) с 3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:20).„Белите” тръгнаха в мача много добре и спечелиха убедително първия гейм, но не успяха да доведат и двубоя до успешен край, загубвайки следващите 3 гейма.
Левски Сиконко (София) се погрижи и последният мач от Група Б на турнира за Купа България да завърши само в 3 гейма, побеждавайки Локомотив (София) с 3:0 (25:21, 25:11, 25:21). Така Сините си осигуриха първото място в групата с максимален актив от 3 победи и 9:0 в геймовете.
Вече са напълно ясни и полуфиналните двойки за утре. Очаквано, Левски ще мери сили с втория от Група А Славия (София), а ЦСКА (София) и Марица (Пловдив) ще спорят за другото място в съботния финал.
Утрешната програма ще започне в 13:30 часа с мача за седмото място между Спартак 96 (Плевен) и Локомотив (София), а в 15:00  Спартак Интерком Груп (Варна) и Енерджи-Калиакра (Каварна) ще си оспорят петото място в състезанието. Двата полуфинала по програма са от 16:30  и от 18:00 часа

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен