3. Трима от българите във Франция регистрираха загуби, четръвъртият не игра в първия кръг от първенството за новата година

Вчера бе изигран първият за 2009 г. кръг от мъжкия шампионат на Франция, който се явява и последен за есенния полусезон. Този 13-ти кръг се оказа доста фатален за българите в лигата, тъй като трима от тях не спечелиха дори гейм, а четвъртият изобщо не игра. В своеобразното "българско" дерби на кръга ТВБ (Тур) победи Нарбон Волей (Нарбон) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:21). За победителите отново не взе участие българинът Атанас Търкаланов, а за гостите като титуляр игра центърът Виктор Шаралиев, който завърши с 4 точки (3 атаки, 1 блокада).

Вчера бе изигран първият за 2009 г. кръг от мъжкия шампионат на Франция, който се явява и последен за есенния полусезон. Този 13-ти кръг се оказа доста фатален за българите в лигата, тъй като трима от тях не спечелиха дори гейм, а четвъртият изобщо не игра.

В своеобразното "българско" дерби на кръга ТВБ (Тур) победи Нарбон Волей (Нарбон) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:21). За победителите отново не взе участие българинът Атанас Търкаланов, а за гостите като титуляр игра центърът Виктор Шаралиев, който завърши с 4 точки (3 атаки, 1 блокада).

Данаил Михайлов и неговият Фойе Лек (Сен Куентин) бяха разгромени у дома от Спейсър'с Тулуз (Тулуза) с 0:3 (19:25, 22:25, 16:25). Българският посрещач игра като титуляр и записа 7 точки, всичките от атака. Михайлов регистрира и изключително висока ефективност от 87% на посрещането, като допусна само 1 грешка от 15 отигравания на този елемент.

Четвъртият българин в първенството Божидар Славев изигра мача си от този кръг още преди Коледа, когато неговият ТЛМ (Туркоан) загуби с 0:3 в Бове срещу бившия отбор на Ивайло Барутов Оаз Университе.

В класирането ТВБ (Тур), ТЛМ (Туркоан) и Фойе Лек (Сен Куентин) са се наредили на трето, четвърто и пето място съответно с 31, 24 и 23 точки. Нарбон Волей (Нарбон) е на предпоследното тринадесето място само с 9 точки. Следващият кръг е този уикенд, на 10 и 11 януари.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен