3. Трета победа за юношите старша възраст на Марек Юнион Ивкони в рамките на седмица

Трета победа в рамките на 7 дни постигнаха юношите старша възраст на волейболния Марек Юнион-Ивкони. Преди минути в среща от шампионата на тази възраст дупничани победиха в 2-часов трилър ЦСКА, като двубоят бе повторение на финала за титлата от миналата година. Близо 150 зрители изгледаха срещата в залата на Дупница и останаха очаровани от видяното.

Трета победа в рамките на 7 дни постигнаха юношите старша възраст на волейболния Марек Юнион-Ивкони, съобщи пресаташето на дупнишкия тим Христо Апостолов. Преди минути в среща от шампионата на тази възраст дупничани победиха в 2-часов трилър ЦСКА, като двубоят бе повторение на финала за титлата от миналата година. Близо 150 зрители изгледаха срещата в залата на Дупница и останаха очаровани от видяното.

Първият гейм започна равностойно, но гостите от София успяха да дръпнат с 4 точки и в крайна сметка спечелиха 25:21. Момчетата на Венцислав Зарев стегнаха редиците си и със самоотвержена игра в защита взеха без проблеми втората част на 16. Домакините показаха, че имат по-голям хъс за победа и заслужено спечелиха и 3-ата част на 20. Истинска драма бе 4-ия гейм. Марек Юнион-Ивкони поведе 9:2 точки и се виждаше вече победител в мача. ЦСКА обаче успя да изравни за 11:11 като блокадата им заработи перфектно. 4-ма от играчите на Митко Димитров са с ръст над 203 см и именно играта на мрежата им бе силното оръжие. ЦСКА измъкна гейма след 25:23 и докара нещата до тайбрек. Дупничани, обаче показаха характер и заслужено победиха 15:13, а с това и мача 3:2 гейма.

Другият отбор от Югозапада Пирин Балканстрой пък взе служебна победа 3:0 гейма като домакин. Причината бе, че гостите от столичния Септември (Сф) не се явиха в Разлог.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен