3. Тренто смаза Ченстохова във втория мач между двата отбора

Тренто смаза Ченстохова във втория мач между двата отбора

Итас Диатек Тренто продължава с доброто си представяне този сезон. Въпреки че шампионите на Италия не успяха да спечелят последния мач, който играха в Серия А, все пак отборът на Матей Казийски и Краси Стефанов разби вкъщи Домекс Титан Ченстохова с 3:0 гейма (25:19, 25:14, 25:12) и след победата с 3:1 в първата среща ще пътува за решителната фаза на най-авторитетния европейски клубен турнир – Шампионската лига в Прага на 4 и 5 април.

В състава на Радо Стойчев се завърнаха контузените Матей Казийски и Леандро Висото. Смилен Мляков, който се завърна в „Пала Тренто”, но този път като противник на местния тим, стана лесна плячка за блокадата на домакините, които затрудниха максимално посрещането на поляците с мощния си начален удар и бяха отлично подготвени за организираните от Анджей Стелмах атаки. Мляков отбеляза 3 точки (17% атака) и бе заменен от младия Бартош Янечек. От другата страна на полето Казийски отбеляза 7 точки (60% в нападение, 57% посрещане).

MVP в двубоя стана звездата на Тренто Михал Винярски, който отбеляза 15 точки (4 блока, 2 аса), толкова наниза и Висото (3 блока).

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен