3. Тодор Батков поздрави ЦСКА

Тодор Батков поздрави ЦСКА

Собственикът на футболния Левски Тодор Батков е поздравил по телефона шефа на волейболния ЦСКА Георги Георгиев за пробива в Шампионската лига

Собственикът на футболния Левски Тодор Батков е поздравил по телефона шефа на волейболния ЦСКА Георги Георгиев за пробива в Шампионската лига. От Русия е позвънил и треньорът на Зенит (Казан) Владимир Алекно, който не дойде за последния мач в Самоков поради заболяване.

"Страшно много хора ми се обадиха. Специално благодаря на Батков, ние с него сме си приятели. Предполагам, че и президентът на Европейската конфедерация Андре Майер също се е зарадвал на успеха ни, след като централата ни присъди уайлдкард за участие", заяви пред Дарик радио Георгиев.

За първи път в историята български отбор излиза от групите на Шампионската лига. На 1/8-финалите армейците ще играят с Ресовия (Пол).

Снощи момчетата на Александър Попов едва победиха Пирин Балканстрой с 3:2 в дербито на Х кръг на Суперлигата. Червените поведоха с 1:0, но след това умората от мача със Зенит си каза думата и Пирин спечели следващите два гейма. Много под нивото си игра кениецът Филип Мейо. Диагоналът имаше едва 25% в атака, което принуди Попов да го смени в третия гейм. На негово място се появи Емилиян Мирчев-Батерията, който промени играта на ЦСКА. С негова помощ армейците успяха да стигнат до тайбрек, в който бяха безпощадни и спечелиха с 15:8.

В Пирин отлично впечатление направи 17-годишният Николай Пенчев. Посрещачът бе железен в защита и атака и завърши мача с 15 точки. "Доволен съм от мочетата въпреки загубата. Този отбор показва, че има голям потенциал", каза треньорът на Пирин Мирослав Живков.