3. Страши Филипова най-добра при победа на Кан

Страши Филипова най-добра при победа на Кан

Три "български" дербита предложи 21-вият кръг от женския шампионат на Франция. Извън тях, другите два тима с български волейболистки записаха загуби.

Страшимира Филипова бе обявена за MVP при лесната домакинска победа на РК (Кан) с 3:0 (25:20, 25:17, 25:16) над Ено Волей (Валенсиен). Българката отбеляза 13 точки (10 атаки при 77% успеваемост, 3 блокади). Най-резултатна в мача обаче стана другата българска националка в РК Ева Янева. Тя записа 17 точки (2 аса, 14 атаки, 1 блокада). Атанаска Коюмджиева влезе от ъгъла само през втория гейм и не регистрира точков актив за гостенките.

Кристина Йорданска и Александра Делчева играха като титулярки за отборите си в драматичния сблъсък АС (Сен Рафаел) - УСФСК (Париж) 2:3 (25:20, 22:25, 23:25, 25:21, 13:15). Делчева отбеляза 15 точки (11 атаки, 4 блокади) за победителките, а Йорданска направи 8 (1 ас, 2 атаки, 4 блокади) за водения от треньорката Райна Минкова тим от Сен Рафаел.

Истр Уест Прованс (Истр) победи неочаквано лесно с 3:0 (25:17, 25:23, 25:19) своите гости от УССПА (Алби). Олга Кръстева реализира 10 точки (2 аса, 7 атаки, 1 блокада) за победителките, а Десислава Горанова записа 7 (1 ас, 6 атаки).

Вторият в класирането АСПТТ (Мюлюз) изненадващо загуби у дома от третия ЕСКР (Льо Кане), при това с разгромното 0:3 (17:25, 20:25, 19:25). Мартина Георгиева започна като титулярка за домакините, но после бе сменена, за да влиза да помага от ъгъла във втория и третия гейм. Тя не регистрира точков актив в мача.

Тригеймова загуба записа и ВНВБ (Вандевр). Тимът на Илияна Гочева и Вили Славева не спечели нито един гейм при гостуването си на МВС (Ла Рошет) и падна с 0:3 (20:25, 22:25, 22:25). Двете българки не започнаха в стартовата седморка на ВНВБ, но влязоха в игра още през първия гейм. Славева направи 7 точки (1 ас, 5 атаки, 1 блокада), а Гочева - 3 (2 атаки, 1 блокада).