3. Страхотен Марек обърна ЦСКА в зала „Сиконко” – 3:2

Страхотен Марек обърна ЦСКА в зала „Сиконко” – 3:2

Волейболният Марек Юнион Ивкони постигна впечатляващ обрат срещу водача в родната Супер лига ЦСКА, побеждавайки го с 3:2 гейма, след като изоставаше с 0:2

Волейболният Марек Юнион Ивкони постигна впечатляващ обрат срещу водача в родната Супер лига ЦСКА, побеждавайки го с 3:2 (19:25, 21:25, 25:21, 25:13, 16:14) гейма, след като изоставаше с 0:2. Срещата се игра в зала „Сиконко” и бе от програмата на 2-ия кръг на турнира „Атаро Клима”. Това бе четвърта победа за дупничани през този сезон, докато поражението за "червените" бе второ за тази кампания. Първата си загуба те претърпяха още в първия кръг именно от Марек и то със същия резултат.

Срещата започна страхотно за „червените”, които доминираха през първите два гейма. За пореден път в лидер за „армейците” се превърна Фелипе Мейо, но той не можа да помогне на своите в 3-ия и 4-ия гейм и така Марек се върна в мача, изравнявайки резултата – 2:2. Гостите буквално унижиха столичани в 4-та част, когато си размазаха с 25:13.

Кулминацията на двубоя настъпи в тайбрека, когато тимът на ЦСКА отново се съживи и набързо поведе с 9:6. „Червените обаче не съумяха да запазят преднината си и трябваше да спасяват два мачбола при 14:12 за Марек. В следващите две разигравания дупничани не дадоха шанс на своя опонент и затвориха решителната част при резултат 16:14 в своя полза.