3. Спартак 96 /Плевен/ разби Локомотив /София/

Спартак 96 /Плевен/ разби Локомотив /София/

Волейболистките на плевенския Спартак 96 спечелиха категорична победа с 3:0 над отбора на Локомотив /София/ в отложен мач от 11-ия кръг на женското държавното първенство. През целия двубой плевенчанки бяха с класа над съперника и заслужено достигнаха до втората си победа от началото на сезона. Първият гейм започна равностойно, но на второто прекъсване домакините имаха 3 точки аванс. Водени от капитанката си Християна Колева те не позволиха обрат и спечелиха с 25:20. Още от самото начало на втората част волейболистките от Плевен натрупаха солидна преднина и това окончателно сломи „железничарките”, които записаха до края само 15 точки. В третият гейм отново момичетата на Виолета Антонова дръпнаха в резултата. Последва обаче необясним спад в играта им и столичанки изравниха 6:6. Треньорката на Спартак 96 даде шанс на резерви като Виктория Сашева и Виктория Матеева, но гостенките се възползваха от това и поведоха - 16:12. Връщането на игралното поле на най-добрата в мача Християна Колева и центъра Полина Иванова отново наклони везните в полза на тима от Плевен, който изравни 20:20. До края на гейма софиянки записаха само една точка, което им донесе осмото поражение в шампионата. В събота те ще посрещнат лидера Левски Сиконко в мач от 13-ия кръг, докато плевенския тим ще почива.

Волейболистките на плевенския Спартак 96 спечелиха категорична победа с 3:0 над отбора на Локомотив /София/ в отложен мач от 11-ия кръг на женското държавното първенство. През целия двубой плевенчанки бяха с класа над съперника и заслужено достигнаха до втората си победа от началото на сезона. Първият гейм започна равностойно, но на второто прекъсване домакините имаха 3 точки аванс. Водени от капитанката си Християна Колева те не позволиха обрат и спечелиха с 25:20. Още от самото начало на втората част волейболистките от Плевен натрупаха солидна преднина и това окончателно сломи „железничарките”, които записаха до края само 15 точки. В третият гейм отново момичетата на Виолета Антонова дръпнаха в резултата. Последва обаче необясним спад в играта им и столичанки изравниха 6:6. Треньорката на Спартак 96 даде шанс на резерви като Виктория Сашева и Виктория Матеева, но гостенките се възползваха от това и поведоха - 16:12. Връщането на игралното поле на най-добрата в мача Християна Колева и центъра Полина Иванова отново наклони везните в полза на тима от Плевен, който изравни 20:20. До края на гейма софиянки записаха само една точка, което им донесе осмото поражение в шампионата. В събота те ще посрещнат лидера Левски Сиконко в мач от 13-ия кръг, докато плевенския тим ще почива.

СПАРТАК 96 /Плевен/ - ЛОКОМОТИВ /София/ 3:0
/25:20, 25:15, 25:21/