3. Русия си върна на България за вчерашната загуба - 3:0 гейма

Русия си върна на България за вчерашната загуба - 3:0 гейма

Русия победи с 3:0 (25:22, 25:18, 25:22) гейма и си върна на България за вчерашната загуба. Днес руснаците изгелждаха доста по-добре от вчера, сервисът, който е едно от основните оръжия на състава на Даниеле Баньоли днес свърши своята работа. Освен това заработи и руската блокада, която вчера трудно хващаше Методи Ананиев и Матей Казийски. Така Даниеле Баньоли върна жеста на Силвано Пранди от вчера и изравни резултата в италианския треньорски дуел на 1:1 поне засега.

Русия победи с 3:0 (25:22, 25:18, 25:22) гейма и си върна на България за вчерашната загуба.   Днес руснаците изгелждаха доста по-добре от вчера, сервисът, който е едно от основните оръжия на състава на Даниеле Баньоли днес свърши своята работа. Освен това заработи и руската блокада, която вчера трудно хващаше Методи Ананиев и Матей Казийски. Така Даниеле Баньоли върна жеста на Силвано Пранди от вчера и изравни резултата в италианския треньорски дуел на 1:1 поне засега.

За България най-много точки отбеляза влезлият във втория гейм Цветан Соколов. Волейболистът на Марек Юнион Ивкони се отличи с 16 точки, което е и на-добър личен резултат в този показател в мача. за Русия Тетюхин отбеляза 11 точки, с 10 се отличи Полтавски.

Мачът започна точка за точка до 6:6, след което руснаците спечелиха най-дългото разиграване в гейма. Така първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:6 за домакините. Последва спад в играта на българите и спорно отсъждане на съдията за топка, която руските волейблисти изкараха в аут, но главният съдия в мача отсъди, че топката е добра и така се стигна до 11:7, след което и Методи Ананиев сбърка една топка и резултатът доби по-изразителен вид в полза на Русия.

Развитието на резултата накара Силвано Пранди да предприеме смяна – Цветан Соколов се появи на мястото на Владимир Николов и това веднага даде резултат. Въпреки че намалиха на 14:10, две бързи точки на Русия доведоха до 16:10 и второ техническо прекъсване.

Силвано Пранди смени и разпределитетите – Братоев зае мястото на Жеков. Българите поизравниха играта и стопиха преднината на Русия дзо 1 точка – 20:19 за Русия. След това поредица от грешки на сервиз и успешни намеси на руската блокада затвориха гейма на 25:22.

Вторият гейм започна с надмощие на Русия. Домакините поведоха набързо с 6:2 точки, което накара Силвано Пранди да поиска първо прекъсване в гейма, след което нащите успяха да направят две точки, но първото техническо прекъсване бе при резултат 8:4. На полето се появиха Теодор Богданов и Христо Цветанов на местата на Светозар Иванов и Краси Гайдарски. Съдиите продължиха със спорните си отсъждания. Първо Сивожелез престъпи линията на полетата преди топката да е тупнала на земята, но реакция от съдията на стола нямаше и точката бе дадена за Русия. След това съдията успя да ядоса и Матей Казийски след чиято атака топката първо срещна блокадата, а след това паднва в полето, но точката отново бе за Русия. Българите правеха много грешки от сервис, елемнт, който вървеше добре при съперника ни. Резултатът набъбна до разлика от шест точки - 19:13, след което стигна и застрашителното 22:15. В крайна сметка въпреки усилията на България, Русия успя да вземе и втория гейм с 25:18.

Третият гейм започна подобно на втория, но момчетата на Силвано Пранди бързи озравниха играта и успяха да поведат в резултата, като при второто техническо прекъсване преднината на нашите бе 4 точки - 16:11. Даниеле Баньоли направи някои смени в състава - на полето се появи Бережко на мястото на капината Тетюхин, завърна се и Полтавски, който бе заменен в началото на гейма. На линията за изпълнение на сервис застана Гранкин. Наглед лекият удар на руснака, се оказа доста труден за посрещане от нашата защита и Русия успя да навакса изоставането си. Съдиите продължиха да подкрепят домакините. Едно спорно отсъждане и резултат 20:19 за Русия накара Силвано Пранди да поиска прекъсване. След завръщането на двата отбора на полето Русия отбеляза две бързи точки и резултатът стана 22:20. До края България отбеляза само две точки, а Матей Казийски отново сбърка при сервиса. Така Русия спечели гейма с 25:22, а с това и мача с 3:0.