3. Русия разби България на старта на европейското - 3:0

Русия разби България на старта на европейското - 3:0

Русия разби България с 3:0 гейма (25:19, 25:9, ) в първа среща от група „С” на европейското първенство в Полша. Световните шампионки доказаха, че са по-класният тим и заслужено триумфираха в зала „Лучника” в Бидгоеш.

Русия разби България с 3:0 гейма (25:19, 25:9, 25:14) в първа среща от група „С” на европейското първенство в Полша. Световните шампионки доказаха, че са по-класният тим и заслужено триумфираха в зала „Лучника” в Бидгоеш.

Националките ни започнаха добре мача и в началото бяха равностойни на световните шампионки. Българките успяха бързо да поведат с 3:1 след ас на Любка Дебърлиева и атака на Ева Янева, но също толкова бързо световните шампионки от Русия успяха да обърнат резултата до 4:3 в своя полза след две успешни атаки и блокада на суперзвездата Екатерина Гамова. Постепенно рускините подобриха блокадата си и първото прекъсване дойде при резултат 8:6 за Русия. След това съперничките ни се разиграха и поведоха с 16:9. Момичетата на Драган Нешич така и не намериха начин да противодействат на силните атаки на рускините. Постепенно българките се активизираха и намалиха резултата на 16:23. Треньорът на Русия Владимир Козюткин поиска прекъсване, нашите реализираха още две точки и Козютник отново пожела пауза в играта. След това неговите възпитанички все пак успяха да затворят гейма с 25:19.

Рускините имаха превес през цялото време на втората част. Двата отбора започнаха равностойно и техническото пауза дойде при 8:4 след атака на Наталия Сафронова. Разликата се запази до 10:6, след което "Сборная" постепенно я увеличиха на 11:6 след блокада на Кошельова. Рускините дръпнаха с 15:7, а малко по-късно преднината им набъбна до 18:7. Световните шампионки безпроблемно спечелиха гейма с разгромното 25:9.

Първото прекъсване в третия гейм дойде при резултат 4:8. Двата състава за пореден път заиграха равностойно, но въпреки това Русия увеличи преднината си на 13:8 след нова блокада на Татяна Кошельова. Техническата пауза, поискана от Драган Нешич, дойде при 16:10 за рускините. Последва нова атака на Гамова и грешка на в атака на появилата се като резерва Елена Колева - 18:10. Руските волейболистки заиграха значително по-спокойно и без проблеми спечелиха гейма при 25:14 след атака на Наталия Сафронова и блокада на влязлата като резерва Елена Муртазаева, а с това и мача с 3:0.

Утре от 18.30 часа България се изправя срещу Белгия във втора среща от група "С".

БЪЛГАРИЯ - РУСИЯ 0:3 (19:25, 9:25, 14:25)