3. Русия оглави класирането в нашата група след 3:0 над Япония

Русия оглави класирането в нашата група след 3:0 над Япония

Русия победи Япония в първия си мач от Световната лига за 2009 година с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 25:16), но трябваше да хвърли много сили за този успех. Мачът се игра в Токоразава пред близо 4000 зрители и бе вторият от програмата на група С, в която са още нашият национален отбор и Куба.

Япония показа характер в началото на срещата, но бързо усети силата на руснаците. При резултат 5:5 Бережко и след това Казаков успяха да реализират възможностите си и дадоха две точки преднина на своя отбор. Разликата след това нарасна на четири точки, но Дайсуке Юсами и Татсуя Фокузава върнаха японците в гейма. Дойде и моментът на Кунихиро Шимицу, който заби първия ас в мача. Така се стигна до равенство 16:16. Това бе моментът Полтавски да се прояви като лидер за Русия и той не пропусна да покаже какво може на волейболното поле. Инерцията, която руснаците набраха доведе до  23:19, но японците отново не се предадоха и намалиха разликата до 23:22.  Все пак, логичното се случи и Русия отбеляза победа в гейма след като момчетата от Страната на изгрявящото слънце си останаха именно с тези 22 точки в първата част.

Вторият гейм също не бе лесен за Сборная. Резултатът вървеше точка за точка, но опитната селекция на Даниеле Баньоли все пак затвори гейма при 25:23.

В третия гейм Япония вече съвсем се предаде и за руснаците не бе проблем да отбележат бърза победа с 25:16. Така за един час и 19 минути игра един от основните ни съперници за първото място в групата записа първата си победа, при това като гост.

Най-резултатен в мача бе Кунихиро Шимицу с 18 точки, въпреки загубата на Япония. За победителите Семен Полтавски отбеляза 16.

Следващият мач между двата отбора е на 14 юни, отново в Токоразава.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен