3. Резервите на ЦСКА измъкнаха победата срещу Монтана

Резервите на ЦСКА измъкнаха победата срещу Монтана

Червените” спечелиха мача с 25:21, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11,

Монтана бе на път да поднесе изненадата във волейболното първенство, но загуби от лидера ЦСКА с 2:3 гейма. “Червените” спечелиха мача с 25:21, 19:25, 17:25, 25:17, 15:11, като срещата се игра в зала “Васил Симов”.

ЦСКА започна добре и спечели рутинен първи гейм. Във втория и третия обаче последва отпускане и гостите от Монтана, който са последни в класирането, стигнаха до обрат и поведоха с 2:1 гейма. “Червените” вдигнаха оборотите в четвъртия гейм и изравниха след 25:17.

В тайбрека Монтана започна добре и поведе с 2:0 точки. Отново обаче класата на “армейците” се оказа решаваща и те триумфираха след 15:11.

Наставникът на "червените" Александър Попов бе решил да даде почивка на повечето си титуляри заради предстоящия мач с полския Ресовия от плейофите на ШЛ. Най-резултатен за "армейците" стана Емилиян Мирчев с 20 точки, а новото попълнение на тима Петър Атанасов добави 15 точки. За тима на Монтана Тихомир Георгиев отново бе най-полезен с 28 точки.

Макар че е с мач по-малко, ЦСКА е на върха в класирането, като вече има 42 точки, с 6 повече от втория Лукойл. Третият и четвъртият Пирин и Левски са с по 35.