3. Радо Стойчев: Справихме се отлично, но последният мач ще е коренно различен

Радо Стойчев: Справихме се отлично, но последният мач ще е коренно различен

Треньорът на Итас Диатек Тренто, българинът Радостин Стойчев не скри радостта си след вчерашната победа на своите възпитаници в четвъртия мач от финалния плейоф срещу Копра Пиаченца. Трентинци взеха реванш от Копра за домакинската загуба в третата среща, при това с категоричното 3:0 гейма.

"Бяхме много концентрирани през целия мач и не изпуснахме нито една възможност", коментира Стойчев след мача. "През първия гейм блокадата бе елементът от играта, който ни донесе успех. По този начин разстроихме играта на Пиаченца и използвахме максимално всяка грешка в атака и на сервис на съперника. Ако трябва да говоря честно, бяхме фокусирани върху собствената си игра, не толкова върху това, което противника ни показваше.
 Промените, които направих в началото целяха именно да разстроят блокадата на Пиаченца и да подобрят нашата игра. Всичко мина добре за нас и се надявам това да продължи и в решителната среща. Все пак съм убеден, че последният двубой ще бъде много по-различен от тазвечершния", каза още треньорът.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен