3. Преквалификациите на нашите в Турция продължават

Преквалификациите на нашите в Турция продължават

Четири дни след като спечели Суперкупата на Турция с Истанбул Сехир Беледиези, Костадин Стойков вече с право може да бъде наречен „универсален”. Бившият национал остана резерва за тима си, а в третия и четвъртия гейм треньорът Озбей Недим предприе нова рокада и преквалификация на родния посрещач, пускайки го като център.

Точно преди седмица Стойков влезе като титулярен диагонал при победата в българското дерби срещу Бешикташ на Ивайло Барутов. Така от традиционния си пост на посрещач, волейболистът ни в Истанбул играе още като диагонал и център, а нищо чудно до края на сезона наставникът му да го пусне като разпределител или либеро.

Снощи като център Стойков игра малко и направи една атака, а Истанбул Сехир Беледиези загуби като домакини то след като водеше с 2:0 части от Зираат на Гранворка, Селитанс и Платеникс 2:3 гейма (25:20, 25:23, 17:25, 23:25, 7:15). Истанбул Сехир Беледиези е на трето място във временното класиране на точка зад лидерите.

Ивайло Барутов реализира 24 точки (1 ас, 43% атака, 4 блокади), но неговият Бешикташ загуби от сосиал Гювенлик Куруму с 2:3 гейма (25:23, 25:20, 14:25, 19:25, 9:15).

В зала Селим Сирри Таркан домакините от Куруму стигнаха до пълен обрат, след като губиха с 0:2 до 3:2 гейма благодарение най-вече на испанецът Фаласка, който завърши с 36 точки (2 аса, 63%атака, 2 блокади). В два турски ежедневника пък прекръстиха Ивайло Барутов на Барутев.

От всичките пет мача в този кръг на волейболното първенство на Турция, само в една среща не се игра тайбрек.