3. Пранди в топ 3 на Италия

Пранди в топ 3 на Италия

Селекционерът на националния ни отбор по волейбол Силвано Пранди е „българският” представител в Топ 3 на Италия след изиграването на срещите от третия кръг на Серия А1. Тимът на Професора Модена би категорично като домакин Латина с 3:0 гейма (25:16, 25:16, 25:23). Пред 2400 зрители за състава на италианския специалист Анхел Денис завърши с 19 точки, а за MVP на срещата бе определен Мико Еско.

Първа чиста победа взе шампиона на Европа Тренто, воден от Радостин Стойчев. Матей Казийски бе най-резултатен с 16 точки за успеха над Акуа парадизо Монца с 3:0 гейма (25:18, 26:24, 25:21). Цветан Соколов бе на висота като титуляр с 11 точки.

Нов успех записа и капитанът на представителния ни тим Владимир Николов. Неговият Кунео направи с Копра Пиаченца 3:1 гейма (23:25, 25:22, 35:33, 25:20) в българското дерби на Апенините. Най-интригуваща бе третата част, завършила след общо 68 точки – 35:33 за домакините. Николов пак бе най-резултатен с 20 точки, а за Пиаченца Христо Златанов завърши с 21.

Лидерът до момента в шампионата Сислей Тревизо биха като гости Вибо Валентия с 3:2 гейма (25:20, 25:21, 22:25, 16:25, 15:10), като в игра отново не влезе Венци Симеонов.

Иван Колев не бе в групата на Йога Форли при загубата от Таранто с 0:3 гейма. Синът на бившия селекционер на България Асен Галабинов – Йордан не влезе в игра за Верона при загубата от Лорето като гост. А Перуджа усети вкуса на загубата след 2:3 с Лубе Банка Мачерата.