3. Николов, Казийски и Градинаров със силни изяви в Италия

Николов, Казийски и Градинаров със силни изяви в Италия

Единадесетият кръг от италианското мъжко първенство предложи цели три български сблъсъка.

Най-интересно беше при "най-българския" отбор в шампионата - Итас Диатек Трентино (Тренто). Шампионите на Европа и света, водени от Радостин Стойчев, постигнаха пълен обрат срещу гостуващия Марми Ланца (Верона) за крайното 3:2 (25:27, 20:25, 25:18, 25:17, 16:14). Най-резултатен за тима от Тренто стана Матей Казийски с 25 точки (2 аса, 21 атаки, 2 блокади). Цветан Соколов игра като титуляр в първите два гейма, но записа само 5 точки от атака при 29% успеваемост и бе сменен. От другата страна на мрежата младият Йордан Гълъбинов влезе в игра от ъгъла в двата победни за тима му гейма, но не натрупа точков актив.

Владимир Николов стана MVP и топреализатор на мача при победата на Бре Банка Ланнутти (Кунео) с 3:0 (25:18, 25:18, 25:13) над гостуващия Тонно Калипо (Вибо Валентия). Българският национал отбеляза 16 точки (1 ас, 13 атаки при 65% успеваемост, 2 блокади). Диагоналът на гостите Венцеслав Симеонов заби 8 точки от атака при 44% успеваемост.

Христо Златанов щеше да бъде единственият българин, който има и италианско гражданство, поздравил се с победа в този кръг, ако беше взел участие при успеха на КопрАтлантиде (Пиаченца) с 3:0 (25:18, 25:21, 25:14) като гост на Аран Кучине Абруцо (Пинето). Затова пък Мирослав Градинаров стана топреализатор за домакините с 11 точки (3 аса, 6 атаки, 2 блокади).

Иван Колев пак не беше в тимовия списък на Йога (Форли) при загубата в Тревизо от местния Сислей с 1:3 (21:25, 12:25, 25:23, 20:25).

Във временното класиане, Трентино продължава да бъде начело с 26 точки от 1 загуба и 9 поредни победи. Копра и Бре Банка са на трето и четвърто място съответно с 22 и 21 точки. Тонно Калипо и Марми Ланца имат по 17 точки и са съответно на седмо и осмо място, а Йога и Аран продължават да са на дъното с 6 точки и 1 точка.