3. Младите волейболистки на Марица падат 2:3 от Хебър в мач без значение

Младите волейболистки на Марица падат 2:3 от Хебър в мач без значение

В мач без никакво значение, младите волейболистки на ВК „Марица” допуснаха наивна загуба с 2:3 от Хебър (Пазарджик) на регионалния турнир за девойки младша възраст в Пловдив, на който волейклубът от Кършияка беше домакин. Въпреки неуспеха обаче момичетата на треньора Николай Диманов се класираха за участие в зоналните плейофи, които ще се проведат на 20 и 21-ви май, най-вероятно в Пазарджик.

В мач без никакво значение, младите волейболистки на ВК „Марица” допуснаха наивна загуба с 2:3 от Хебър (Пазарджик) на регионалния турнир за девойки младша възраст в Пловдив, на който волейклубът от Кършияка беше домакин. Въпреки неуспеха обаче момичетата на треньора Николай Диманов се класираха за участие в зоналните плейофи, които ще се проведат на 20 и 21-ви май, най-вероятно в Пазарджик.

В надпреварата бяха заявили участие общо 6 отбора, два от които – пазарджишкият „Бенковски” и „Раковски”, не пристигнаха под тепетата.  Затова се наложи домакините спешно да правят корекции в програмата.

Срещу Хебър младите маричанки превъзхождаха напълно своите съпернички, но подценяването им изигра лоша шега.
Първият гейм кършиякалийки взеха с разгромното 25:14, но после се отпуснаха и допуснаха изравняване във втората част за 1:1. Пловдивчанки водеха с 23:21, но след няколко поредни грешки загубиха гейма с 23:25.  Момичетата на Николай Диманов дръпнаха с нов победен гейм – 25:14. После обаче повториха аристократично изравняване след ново необяснимо отпускане 22:25.В решителния пети контрагейм маричанки не можаха да издържат на напрежението и паднаха 16:14, с което загубиха и мача.

Заради късата си резервна скамейка Диманов привлече за мачовете от този турнир три момичета от отбора при момичетата до 15-годишна възраст, които преди няколко дни станаха първи на финалите на областния турнир в Пазарджик и се класираха за заключителния финален зонов турнир на Южна България от републиканското волейболно първенство при подрастващите. Така в игра за младшата се пуснаха разпределителката Кристина Гунчева, центъра Мира Тодорова и либерото Велина Кансъзова.

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен