3. Младите волейболисти паднаха от Иран в контрола

Младите волейболисти паднаха от Иран в контрола

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 17 години отстъпи пред състава на Иран в контролна среща в София.

В зала "Левски София" българският отбор загуби с с 2:3 (21:25, 25:21, 28:26, 19:25, 10:15) гейма. Срещата бе втора националите от своеобразния приятелски турнир, в който участват още Италия и Бразилия. В първия си двубой България победи Бразилия. От 17:00 часа днес е мачът с италианците, които до момента имат две победи.

Участие в срещата с Иран взеха всички волейболисти, с които разполага старши треньорът Теодор Богданов. Най-резултатен за България бе Петър Господарски със 17 точки , а Филип Марински добави още 11.

Приятелският турнир се провежда при закрити врата. Той е част от подготовката за предстоящото в София световно първенство за юноши до 17 години от 24 до 31 август.