3. Матей и Тренто разбиха Копра Пиаченца на Христо Златанов

Матей и Тренто разбиха Копра Пиаченца на Христо Златанов

След категоричната победа като гост над испанският Палма де Майорка в Шампионската лига, за Тренто дойде ред и на първенството на Италия и Копра Пиаченца. Най-българският отбор в Италия, където блести волейболист номер едно на Европа Матей Казийски под ръководството на Радостин Стойчев победи с 3:0 гейма един от основните си конкуренти при защитата на титлата в Италия – тима на Христо Златанов – Копра Нордемакинка Пиаченца.

В отбора от Пиаченца действително си пролича отсъствието на Златанов, но и волейболистите на Тренто излязоха на полето в “Pala Banca” в Пиаченца пределно мобилизирани за тази среща. Триото Казийски – Висото – Винярски, последният от което бе обявен и за най-полезен играч на мача, не даде шанс на съперника си и отбеляза 36 точки за 22:25, 20:25 и 23:25.

Тази победа затвърди Тренто на върха в класирането преди дербито, което предстои на момчетата на Стойчев през следващата седмица, а именно срещу отбора на Владо Николов и Силвано Пранди – Бре Бланка Ланути Кунео, които тази вечер победиха Йога Форлм с 3:1 гейма.

Копра Пиаченца – Итас Диатек Тренто 0:3 (22-25, 20-25, 23-25)

Ники Желязков: Макар да бихме мачът ни с ЦСКА не бе никак лесен