Марица стана за девети пореден път шампион на България

Пловдивчанки надиграха ЦСКА с 3:0 във втория финален плейоф за титлата

Марица Пловдив стана за девети пореден път шампион на България за жени по волейбол. Маричанки надиграха ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:13) гейма във втория финален плейоф за титлата в НВЛ. Така с 2:0 победи маричанки са шампионки за 9-ти пореден път, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол.

Освен всичко друго Марица стана и първият волейболен отбор в България, който става 9 пъти поред шампион на страната.

Двубоят започна чудесно за шампионките, които дръпнаха с три точки 8:5, ЦСКА изравни при 8:8, но маричанки дръпнаха с две точки при 16:14. До края на гейма момичетата на Борислав Крачанов дадоха едва четири точки на своя опонент, а след успешна страхотна блокада на Мария Кривошийска геймът беше взет след 25:18.

Във втория гейм Марица дръпна с две точки при 8:6, но ЦСКА обърна резултата и поведе с 11:9. Стигна се до ново равенство при 11:11. Маричанки успяха да дръпнат при с три точки при 17:14. Шампионките без проблем спечелиха гейма след ас на Ива Дудова за 25:17.

Ударно беше началото на третата част за пловдивчанки, които поведоха с 5:1, стигна се до 16:10. Марица стана шампион след сервис в аут от волейболистка на ЦСКА – 25:13 и 9-та поредна титла за маричанки.

Двубоят беше изключително емоционален за капитанката на маричанки Ивелина Монова, която изигра последния си мач като волейболистка на Марица. Монова получи огромен жълто-син букет и подарък от шампионките.

Марица подобри и рекорда на Левски от 8 поредни трофея в шампионата и стана единственият отбор с 9 поредни титли в първенството.

Така трофеите на клуба вече станаха общо 18 – 9 титли от шампионата, 8 Купи на страната и една Суперкупа.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години